Varnsdorf na hřišti Krče poprvé v sezóně prohrál

Prohru 0:2 z Prahy si odvezl lídr ČFL Slovan Varnsdorf, který v utkání předehrávaného 17. kola neuspěl ve středu na půdě Sparty Krč. Domácí naplno bodovali díky trefám Waldhausera a Kounovského a navíc jejich série bez obdržené branky trvá už 297 minut. Druhé jsou o tři body zpět Prachatice, přestože doma jen remizovaly s Bohemians Praha 0:0.

Druhou domácí porážku v rozpětí pouhých čtyř dnů museli strávit hráči Unionu Cheb. Nováček třetí nejvyšší soutěže po sobotní prohře s Krčí podlehl i rezervě Mladé Boleslavi 1:2.

Domácím jediný gól posily z Bohemians 1905 Strnada nestačil, za hosty totiž skórovali Vajgl a Brezinský z penalty. V posledních dvanácti minutách však museli Středočeši bránit tříbodový zisk v deseti hráčích bez vyloučeného Krátkého.

Kolín trefil v Plzni čtyřikrát tyč branky domácího béčka Viktorie, přičemž smolnou střelbu nováčka soutěže zahájil už po necelých deseti minutách Svoboda zahozenou penaltou. Při plzeňském brankáři Lukáši Krbečkovi stálo štěstí, a tak zápas skončil bez gólů.

Výsledky - 17. kolo:

Cheb - Mladá Boleslav B 1:2 (0:1), Hradec Králové B - Karlovy Vary-Dvory 1:0 (0:0), Krč - Varnsdorf 2:0 (0:0), Náchod-Deštné - České Budějovice B 0:0, Plzeň B - Kolín 0:0, Prachatice - Bohemians Praha 0:0, Slavia B - Jablonec B 1:2 (0:1), Sparta B - Příbram B 1:0 (1:0), Teplice B - Ovčáry 3:2 (1:1).