Vacek rozhodl o výhře pražské Sparty

Hráči pražské Sparty vyhráli v nedělním přípravném zápase nad Rapidem Vídeň 2:0. Zápas odehráli sparťané v rámci svého soustředění v Rakousku. Rozhodující branku utkání vstřelil už v 13. minutě Vacek. Na konečných 2:0 zvyšoval v nastavení Hušek.

Sparta se dostala do vedení ve 13. minutě. Na startu gólové akce byl útočník Kweuke. Kamerunský kanonýr si vyměnil míč se slovenským záložníkem Juharem. Ten přihrál na Matějovského, jenž ale našel ještě lépe postaveného Vacka. Jeho střela k pravé tyči poslala letenský celek do vedení.

Rapid mohl vyrovnat, když měl v 53. minutě po faulu Huška výhodu pokutového kopu, ale Saurer napálil míč pouze do břevna. Náskok tak místo toho pojistila Sparta. Povedlo se jí to ale až v úplném závěru, kdy se ve třetí minutě nastaveného času prosadil po přihrávce Kweukeho ranou z deseti metrů defenzivní záložník Hušek.

Zhruba dvě tisícovky fanoušků na stadionku v Pregartenu, kousek od českých hranic, sledovaly pohledný zápas. Sparta si kromě gólů vypracovala i šance. Šance Matějovského, Vacka, stejně jako Pamiće a Keriće, však dalším gólem neskončily. Projektil Manuela Pamiće, který vyslal z hranice velkého vápna, zastavil obětavým zákrokem hrudníkem obránce Rapidu. Těžký direkt hráče rakouského týmu poslal k zemi. „Pami, takové rány dávat nesmíš, to byl skoro trestný čin,“ dělali si spoluhráči legraci z obránce. Zadák Rapidu ležel zhruba minutu na zemi, nakonec se ale zvedl. „Byla to ohromná škoda, letělo to přímo do šibenice,“ smutnil Manuel Pamić.

Další, v pořadí už šestý zápas během rakouského turné, odehrají sparťané v úterý v 18.00 hodin, jejich soupeřem bude rumunský tým FC Vaslui.

AC Sparta Praha - Rapid Vídeň 2:0 (1:0)
Branky: 13. Vacek, 90+3. Hušek.

Sestava Sparty: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Brabec (46. Řepka), Pamić - Hušek - Kerič (80. Skalák), Vacek (84. Pavelka), Matějovský, Juhar (67. Krejčí) - Kweuke.