Most vytvořil už ve druhém zápase pod Horváthem rekord, dlouhán Holý má první čisté konto

Pavel Horváth na lavičce Mostu
Pavel Horváth na lavičce MostuProfimedia
Takhle nějak vedení Mostu doufalo, že to bude pod trenérem Pavlem Horváthem (49) vypadat. Zatímco prohra 0:1 s rezervou Teplic v koučově premiéře nepřesvědčila, domácí výhra 5:0 proti Ústí nad Orlicí byla rekordní, čisté konto navíc oslavila posila z Anglie. Tomáš Holý (32) by měl být skutečně velkou posilou, a to doslova.

Holý je odchovancem Hradce Králové, do velkého fotbalu ale nakoukl ve Spartě, nicméně po angažmá ve Zlíně, kde byl na hostování, udělal rázný krok a v roce 2017 zamířil do nižších anglický lig. Postupně hájil barvy Gillinghamu, Ipswiche, Cambridge, Port Vale a Carlisle.

Po minulé sezoně mu vypršela smlouva a byl bez angažmá. A to až do začátku října. V září zkoušel v Českých Budějovicích. Tam to ale neklaplo, a tak na začátku října podepsal gólman, který je označován s 206 centimetry za nejvyššího na světě, s Mostem. V Baníku Most-Souš se dohodl na půlročním působení.

Stejně jako trenér Horváth musel i on ve svém debutu skousnout těsnou prohru 0:1 s béčkem Teplic. O víkendu se ale Most rozstřílel a byl z toho skvělý domácí debut pro obě nové hvězdy týmu.

Baník položil pevné základy k výhře nad nováčkem z Ústí nad Orlicí v úvodech obou poločasů, góly dal v 15. a v 18. minutě, poté se slavilo v 50. a 56. minutě. Když se skóre uzavřelo na 5:0 pět minut před koncem, slavila se nejvyšší výhra Baníku ve třetí lize. Rekord byl na světě!

To je super, snad ten rekord nebude poslední,“ citoval Horvátha Mostecký Deník. "Nebudu skrývat nadšení, a nejen s výsledkem, který je skvělý, ale myslím si, že jsme hráli dobře. Kluci plnili, to, o čem jsme se bavili celý týden po derby v Teplicích. Dnes tam byly věci, které bychom si rádi v naší hře představovali. Dali jsme pět gólů, což je super určitě i pro fanoušky,“ dodal.

Týmu ze severu se tak může ulevit, po dvou kolech konečně zabral a je na deseti bodech, což značí třináctou pozici, ale hlavně se vymanil z pásma sestupu.

Baník má pochopitelně ambice ještě vyšší, kvůli čemuž přišel někdejší vynikající záložník. V Mostu doufají, že jeho zkušenosti povedou k dalšímu stoupání tabulkou.

Tréninky jsou náročnější, ale nestěžujeme si, víme, že je to potřeba, snažíme se plnit to, co nám trenér naordinuje. Má nějaké vidění hry a my se ho snažíme plnit. Proti Ústí nám to vyšlo a chceme, aby to bylo takhle i dál. Určitě se díky trenérovi můžeme posunout," uvedl kapitán Jindřich Novotný.