Stál o něj Real. Útočník s růžovými vlasy dostal v ČFL během minuty dvě žluté za protesty

Martin Zeman v dresu Viktorie Plzeň. Ilustrační foto.
Martin Zeman v dresu Viktorie Plzeň. Ilustrační foto.ČTK/Vít Šimánek
Z Martina Zemana (35) rostl českému fotbalu vynikající útočník. On sám přiznal, že když jako teenager hrál za pražskou Spartu, chtěl jej Real Madrid do své rezervy, později i nizozemské PSV. Ani jedna destinace nevyšla, přesto fotbalem procestoval svět. Teď hraje za Velvary třetí ligu. O víkendu ale proti Hostouni předvedl nevídaný zkrat, když dostal dvě žluté karty za protesty během minuty a byl vyloučen.

Tři mistrovské tituly, zápasy za Spartu, Plzeň, Příbram, Liberec, rakouskou Admiru Mödling, slovenskou Senicu, švýcarský Sion, izraelský Hapoel Raanana nebo polskou Niecieczu. Zemanův životopis je působivý, po odchodu z Polska zakotvil ve Slavoji Mýto na Rokycansku, odtud přešel do ČFL do Robstavu Mariánské Lázně, načež se v srpnu přesunul do Velvar.

Stále patří mezi nadstandardní třetiligové hráče, v posledních dvou sezonách dal dohromady třináct branek.

V té současné zatím jen jednu, výrazně se ale do statistik zapsal o uplynulém víkendu, kdy se během jedné minuty nechal vyloučit po dvou žlutých kartách.

Hráči se na polovině Velvar scházeli na roh, v tom se ale u rozhodčího objevil Zeman a dostal žlutou kartu. Za pár vteřin hned druhou. Žádný jeho zákrok kartám nepředcházel, a tak bylo zřejmé, že šlo o tresty za řeči. To také potvrdil zápis o utkání.

„Protestování nebo slovní projevy nespokojenosti – kritika rozhodčího v přerušené hře bez hanlivých výrazů slovy: 'To snad není možný, ještě mi dáš sakra žlutou,'“ stojí v zápise rozhodčího Jakuba Doubravy.

Druhá žlutá přišla také po komunikaci, ve které dle sudího nebylo použito vulgarit: „To nevidíš? Vždyť to byla ruka.

Po vyloučení ale v bývalém ligovém hráči saze bouchly naplno. „Děláš si ze mě prdel? S tímhle jdi do hajzlu, na to ti seru.

Krátce po jeho vyloučení domácí vstřelili gól na 2:0 a branka Velvar čtyři minuty před koncem už nic neřešila. Pro Hostouň šlo o životně důležité body – stále je sice v ČFL skupiny A poslední, ale bodově se ve vyrovnané tabulce dotáhla na Chomutov a Motorlet. Velvary drží šestou pozici.