"Šokuje mě, jestli si někdo myslíte, že je v pořádku psát něco takového. Doufám, že se za sebe stydíte," napsala Havertzova manželka na instagramu k obdrženým zprávám. "Ani moc přesně nevím, co k tomu říct, ale prosím, mějte větší respekt. Jsme snad lepší než tohle..."
Arsenal vypadl ve 3. kole poháru s obhájci titulu United po penaltách. Německý útočník Havertz měl velkou šanci vstřelit vítězný gól ve hře a poté neproměnil svůj pokus v rozstřelu.
Policie a fotbalové orgány se snaží proti urážkám fotbalistů v on-line prostoru bojovat. Anglická Fotbalová asociace loni uvedla, že vyčlenila na pomoc policii při řešení podobných incidentů během letního mistrovství Evropy 25.000 liber (751.000 korun). Na předchozím ME v roce 2021 se stali terčem rasistických urážek na sociálních sítích angličtí reprezentanti Bukayo Saka, Marcus Rashford a Jadon Sancho, kteří neproměnili penalty v prohraném finálovém rozstřelu s Itálií.
Světová federace FIFA založila speciální skupinu, která se má ochranou hráčů, týmů a rozhodčích na sociálních sítích zabývat. Uvedla, že na mistrovství světa žen v roce 2023 dostalo zhruba 20 procent hráček diskriminační, urážlivé a výhružné zprávy, z nichž zhruba polovina byla homofobních, sexuálních nebo sexistických.