Sparta dostala nařezáno od Bröndby, Bohemians přejeli Austrii Vídeň a Karviná remizovala s týmem z třetí ligyFlashscore
Fotbalisté Bohemians 1905 v přípravě na novou sezonu ve Vídni nečekaně rozstříleli tamní Austrii 7:3. Hattrickem se pod vysoké vítězství Pražanů podepsal letní navrátilec do Ďolíčku Júsuf Hilál. Karviná překvapivě jen remizovala s třetiligovým polským celkem Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:3.

Bohemians si ve Vídni po cestě ze zahraničního soustředění proti účastníkovi Konferenční ligy zastříleli. Hned v druhé minutě otevřel z přímého kopu skóre Hilál a bahrajnský útočník pak přidal ještě další dvě branky. Po nerozhodné první půli 3:3 Pražané po změně stran bezezbytku využili chyb v obraně Austrie a podruhé v letošním roce zaznamenali sedm gólů. V lednu v Tipsport lize rozdrtili Vlašim 7:0. Jen o tři měsíce dříve navíc zvítězili v domácím poháru v Kolíně 7:1.

To Karviné příprava na blížící se start nového ročníku nejvyšší soutěže příliš nevyšla. V Rybniku nedokázala porazit tým Podbeskidzie Bielsko-Biala, který v minulé sezoně sestoupil do třetí polské ligy. Slezané dvakrát ztratili dvoubrankový náskok a gól na 3:3 inkasovali sedm minut před koncem.

KABONGO OPĚT PÁLIL, PLZEŇ ALE POPRVÉ V PŘÍPRAVĚ PADLA, LIBEREC JE V RAKOUSKU STOPROCENTNÍ. NAŠLA SLAVIA V BOTOSOVI ŘECKÝ POKLAD?

Fotbalisté pražské Sparty utrpěli v úvodním zápase na zahraničním soustředění debakl 2:5 s Bröndby Kodaň a v předposledním utkání letní přípravy poprvé prohráli. Český šampion nezvládl proti dánskému vicemistrovi především úvodní dějství, v němž inkasoval čtyři branky. Zápas kvůli nepříznivému počasí předčasně skončil v 82. minutě.

Letenští v předchozích dvou zápasech letní přípravy v domácích podmínkách porazili AIK Stockholm a Trnavu a dostali při tom jediný gól, dnes jim však obrana vůbec nefungovala. Po úvodních 45 minutách prohrávali 0:4 a prožili jeden z nejhorších prvních poločasů od rozdělení federace.

Po změně stran Sparta prostřídala a v polovině druhého dějství dvěma slepenými góly snížila. V rozmezí minuty se prosadili Tomáš Schánělec a Lukáš Sadílek. Poslední slovo měl ale soupeř. Kvůli průtrži mračen v rakouském Kössenu, kam si Pražané odskočili ze soustředění v nedalekém Německu, pak rozhodčí po dohodě trenérů zápas raději předčasně ukončil.

V sobotu sparťané na soustředění nastoupí proti Salcburku ke čtvrtému utkání letní přípravy a duel pro ně bude generálkou na novou sezonu nejvyšší soutěže. Za dva týdny český šampion ve 2. předkole rozehraje kvalifikaci Ligy mistrů.

Přípravné fotbalové utkání v Kössenu (Rakousko):

Sparta Praha - Bröndby Kodaň 2:5 (0:4) - předčasně ukončeno v 82. minutě kvůli nepříznivému počasí

Branky: 68. Schánělec, 69. Sadílek - 6. a 44. Vallys, 22. Lauritsen, 27. Bundgaard, 75. Suzuki.

Sestava Sparty: Vindahl (46. Vorel) - Uhrinčať (58. Mejdr), Panák (58. Kukučka), Zelený (58. Večerka) - Wiesner (58. Pešek), Sadílek, Solbakken (46. Pavelka), Ryneš (58. Suchomel) - Krasniqi (58. Schánělec), Daněk (58. Mokrovics) - Olatunji (46. Tuci). Trenér: Friis.

Přípravné fotbalové utkání v Rybniku (Pol.):

MFK Karviná - Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:3 (3:1)

Branky: 13. z pen., 16. a 37. Mikuš - 18. Florek, 52. vlastní Endl, 83. Misztal.

Sestava Karviné:

I. poločas: Knobloch - Mikuš, Krčík, Bergqvist, Fleišman - Čavoš, Planka - Memič, Samko, Ražnatovič - Vinícius.

II. poločas: Lapeš - Raspopovič, Svozil, Endl, Muhammad - Ayaosi, Motyčka - Regáli, Kačor, Singhateh - Ezeh. Trenér: Hyský.

Austria Vídeň - Bohemians Praha 1905 3:7 (3:3)

Branky: 19. Fitz z pen., 21. Fischer, 27. Malone - 2., 25. a 52. Hilál, 35. Ristovski, 60. Dostál, 63. Matoušek, 79. vlastní Wojnar.

Sestava Bohemians: Reichl (46. Valeš, 58. Reichl) - Hůlka, Vondra, Hybš - A. Kadlec (46. Dostál), Smrž, Čermák, Kovařík (46. Matoušek) - Ristovski (46. Hrubý) - Hilál, Drchal. Trenér: Veselý.

Přípravné fotbalové utkání v Rohatci:

1. FC Slovácko - Skalica 2:2 (1:0)

Branky: 32. Kozák, 59. Petržela - 49. Fábry, 72. Mašík.

Sestava Slovácka: Fryšták - Novotný, Souček, Břečka (46. Holásek) - Kozák, Křišťan, Kudela, Juroška - Petržela (59. Kim Sung-pin) - Cicilia (59. Vecheta), Kvasina (79. Okoromi). Trenér: West.

Přípravné fotbalové utkání v Opalenici:

FK Teplice - Warta Poznaň 4:1 (2:1)

Branky: 27. Gning, 36. Beránek, 51. Harušťák, 90. Vachoušek - 43. Adamski.

Sestava Teplic: Němeček (61. Čechal) - Harušťák (61. Bílek), Kričfaluši (61. Mičevič), Cykalo - Beránek (46. Švanda), Havelka (61. Vachoušek), Mareček (46. Trubač), Jukl (61. Emmer), Radosta - Gning (61. Zsigmond), Svatek (61. Čerepkai). Trenér: Frťala.

Zmínky
Konferenční ligaTipsport ligaLiga mistrůChance LigaYusufSchánělec TomášSadílek LukášMikuš RajmundEndl LukášRistovski MilanVachoušek TadeášMatoušek JanPetržela MilanHarušťák JaroslavBeránek DavidDostál MartinReichl MichalKozák MatyášGning AbdallahLauritsen RasmusBundgaard OliverSolbakken MarkusMokrovics RomanUhrinčať JakubSuchomel MartinKrasniqi ErmalOlatunji VictorVindahl PeterKukučka OndřejVečerka DaliborWiesner TomášPavelka DavidVallys NicolaiFlorek BartoszVorel VojtěchMejdr JanPanák FilipPešek JakubRyneš MatějDaněk KryštofTuci IndritCicilia RiginoRažnatovič AndrijaRaspopovič MomčiloKričfaluši OndřejBergqvist DouglasSinghateh EbrimaKnobloch MilanFleišman JiříSaid IbrahimNovotný LukášZsigmond KevinČerepkai RomanMotyčka DavidFischer ManfredKovařík JanFryšták TomášHolásek DanielMarinkovic KristanJuroška JanVecheta FilipKvasina MarkoOkoromi DavidNěmeček LuděkMicevicius GabrieliusHavelka FilipMareček DanielRadosta MatějSvozil JaroslavAyaosi EmmanuelRegáli MartinMaloney LennardVondra JanKadlec AdamČermák AlešDrchal VáclavSouček TomášBřečka TomášKudela MartinČechal MatějŠvanda JosefTrubač DanielSvatek PavelKrčík DávidČavoš PatrikPlanka DavidMemič AmarSamko DennyLapeš JakubKačor PavelValeš RomanHůlka LukášHrubý RobertFábry MarekBílek JiříEmmer JakubEzeh DavidFitz-Jim KianHybš MatějSmrž VojtěchJukleroed SimenMFK KarvináBohemians 1905Sparta PrahaAustria VídeňFC KodaňPodbeskidzieSlovan LiberecViktoria PlzeňROW RybnikAIK StockholmVlašimSlavia PrahaSpartak TrnavaKolín n. R.SalcburkSlováckoWarta PoznaňSkalicaTeplice