Doma bezchybné Deportivo poskočilo na druhé místo

Dvě branky Diega Milita v sobotu pomohly Zaragoze v 7. kole španělské Primera División k vítězství nad Betisem Sevilla. Zaragoza se tak v tabulce dostala na třetí pozici, vzápětí ji ovšem přeskočilo Deportivo La Coruňa, které doma na Riazoru zdolalo Atlético Madrid. Většina zápasů včetně šlágru Real Madrid - Barcelona se hraje v neděli.

Milito překonal brankáře Betisu Cesara poprvé v 13. minutě. Po půlhodině hry mu po samostatné akci předložil do jasné pozice míč Aimar a pro kanonýra Zaragozy nebylo nejmenším problémem zvýšit vedení. Hosté navíc těsně před přestávkou přišli o vyloučeného Edua a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto.

Jenže chvíli po změně stran snížil Robert, když obešel tři obránce soupeře, a dal Betisu naději. Ta trvala až do závěru, ovšem vyrovnání nepřišlo.

Villarreal ztratil další body v souboji s Levante, s nímž remizoval 1:1. Loňské překvapení španělské ligy tak zatím získalo jen devět bodů z 21 možných. Hosté šli do vedení na začátku druhé půle díky Camachově trefě, bod pro Villarreal musel zachránit Jonathan.

Deportivo La Coruňa, které se v loňské sezoně na domácím stadionu trápilo, je letos na podzim doma zatím stoprocentní. Na Riazoru vyhráli hráči La Coruni počtvrté v řadě - tentokrát nad ambiciózním Atlétikem Madrid. Rozhodl o tom jediný gól Arizmendiho ze 66. minuty. La Coruňa je minimálně do neděle druhá, dva body za obhájcem titulu Barcelonou.