Valencia i Sevilla vyhrály, Real nedal šanci Barce

Valencia se po 7. kole španělské Primera División bodově dotáhla na vedoucí Barcelonu a posunula se v tabulce na druhé místo. V nedělním utkání porazila na domácím stadionu Mestalla Osasunu Pamplona 1:0. Real Madrid ukázal, že v letošní sezoně může měřit své síly i s Barcelonou a porazil ji na San Bernabeu 2:0.

Už po šestnácti minutách zápasu ve Valencii se prosadil nejlepší střelec týmu David Villa a další gól už přes šance na obou stranách nepadl. V 90. minutě byl vyloučen domácí Lopez.

Valencii mohl na tři body odskočit obhájce titulu, který se ve šlágru kola představil před 80 tisíci diváky na hřišti Realu Madrid. Jenže Bílý balet předvedl zodpovědný výkon a uštědřil Barceloně teprve první ligovou porážku v sezoně. Výhru Capellova výběru zařídili kanonýři Raúl, který se trefil ve 3. minutě a Ruud van Nistelrooij, jenž přidal pojistku pět minut po přestávce. V utkání, ve kterém se útoky přelévaly ze strany na stranu, zářili především Robinho z Realu a v dresu Barcelony Messi, kteří nebojácnými průniky motali hlavy soupeřovým obráncům. Šťastnější však byl Robinho, který si připsal i asistenci u gólu holandského střelce.

Také FC Sevilla, která na hřišti Liberce v Poháru UEFA uhrála bezbrankovou remízu, potvrdila vydařený start do ligové sezony, i když se na výhru nad nováčkem z Tarragony nadřela. O dva góly domácích se v prvním poločase posrtaral ostrostřlec Kanoute, který za sedm kol už nastřílel víc branek než za celou loňskou sezonu. Sevilla sice už po 27 minutách vedla 2:0, nakonec se však strachovala o výsledek. V 67. minutě totiž snížil Cuellar - další gól už hosté nepřidali.

Daří se i Getafe, které už má letos i skalp slavného Realu. Tentokrát vyhrálo na hřišti Recreativa Huelva 2:1. Hosté se dostali do vedení těsně před přestávkou zásluhou Pachona. Huelva sice v 53. minutě vyrovnala - trefil se Pongolle, poslední slovo měl ovšem hostující Moral. Celta Vigo potvrdila zlepšenou formu na hřišti Bilbaa. O výhře 1:0 rozhodl už v 5. minutě Baiano.

Espanyol Barcelona sice v Poháru UEFA vyhrál na hřišti pražské Sparty, v lize však pokračuje v rozpačitých výkonech. Tentokrát doma remizoval s Racingem Santander. Rozhodující momenty přišly v závěru - v 86. minutě si dal vlastní branku (na 1:2) Chica, za domácí ovšem ještě stihl z penalty vyrovnat autor první branky Tamudo. Malorca doma neporazila San Sebastian. Gól v tomto duelu nepadl - Mallorca nevyužila ani krátkou přesilovku. Dvacet minut před koncem byl vyloučen hostující Gerardo.

Výsledek - 7. kolo:

Real Madrid - Barcelona 2:0 (3. Raúl, 51. Van Nistelrooij)
La Coruňa - Atlético Madrid 1:0 (66. Arizmendi)
Bilbao - Vigo 0:1 (6. Baiano)
Espanyol Barcelona - Santander 2:2 (45. a 90.+2 z pen. Tamudo - 25. Munitis, 87. vlastní Chica)
FC Sevilla - Tarragona 2:1 (21. a 26. Kanoute - 67. Cuellar)
Huelva - Getafe 1:2 (54. Sinama-Pongolle - 42. Pachon, 71. Moral)
Mallorca - San Sebastian 0:0
Valencie - Pamplona 1:0 (16. Villa).

[ 22.10.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]