Sevilla vyhrála ve Vigu a stáhla náskok lídra

FC Sevilla nepropásla v neděli v utkání 8. kola na hřišti Celty Vigo španělské Primera División šanci přiblížit se na jediný bod lídrovi soutěže a po výhře 2:1 je druhá. Třetí je Real Madrid s dvoubodovým mankem na Barcelonu.

Celta Vigo se v posledních týdnech dostává do skvělé formy, tentokrát ovšem nedokázala sebrat body Seville a prohrála 1:2. Skóre zápasu otevřel už v 7. minutě domácí Nene, čtvrt hodiny před koncem poločasu ale vyrovnal dánský záložník Poulsen a rozhodnutí přinesla na stadionu Balaídos branka Adriana v 61. minutě.

Getafe potvrdilo, že se mu letos daří a také, že je katem favoritů. Po vítězství nad La Coruňou přeskočilo Deportivo v tabulce a dotáhlo se bodově na čtvrtou Valencii. Už v desáté minutě se trefil Moral, druhou branku přidal zhruba pětadvacet minut před koncem Nacho. Deportivu se loni dařilo více na hřištích soupeře - letos je to přesně naopak. Venku ještě Deportivo nevyhrálo, doma je naopak stoprocentní.

Levante doma uhrálo bezgólovou remízu s Espanyolem, který má tak letos na kontě stále jen jedinou výhru. Real Sociedad San Sebastian prohrál doma s Villarealem. Rozhodl jediný gól Arruabarreny z 81. minuty. Trápící se Betis trochu překvapivě prohrál doma s Mallorkou. Hostům ovšem pomohlo vyloučení Lemba už ve 34. minutě. Tři body hostům zajistil v 77. minutě Jankovič.

V duelu ze spodku tabulky hrála Pamplona doma s Bilbaem 1:1. Hosté sice vedli zásluhou hlavičky Gabilonda, ovšem domácí dokázali vyrovnat, když se zblízka prosadil Soldado, který je v Pamploně na hostování z Realu Madrid.