Budějovice uhájily proti Teplicím vedení, Boleslav stáhla dvougólové manko

České Budějovice doma dokázaly porazit Teplice 3:2, přestože vedly 3:0, ale hosté se v závěru dotáhli na rozdíl jediné branky. I tak ale domácí již vítězný výsledek uhájili a ze třech bodů se radují po třech měsících. Mladá Boleslav v Ostravě smazala dvoubrankové manko utkání skončilo 2:2.

Ligová tabulka

Parádní akci rozjeli Budějovičtí ve 22. minutě, když Sandro krásně vyslal za beky Tábroského, který poslal lehce míč kolem Grigara do sítě a otevřel skóre. Domácí byli i nadále při chuti a Javorkovu střelu Grigar s obtížemi likvidoval. Ve 36. minutě již ale byl bez šance, když se po centru Sandra dostal do zakončení Klesa, který poslal placírkou míč doprostřed branky.

Třetí branku přidal po narážečce a střelou z hranice šestnáctky v 72. minutě Machovec. Záhy však přišlo snížení z kopačky Marka Jarolíma. Ačkoli se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto, zdaleka to tak nebylo. V 86. minutě totiž vstřelil kontaktní branku Vachoušek a domácí se museli začít strachovat o výsledek.

KOMPLETNÍ STATISTIKA DUELU ČESKÉ BUDĚJOVICE - TEPLICE

První vážnější šanci v Ostravě měli hráči Mladé Boleslavi, ale Buček dokázal včasným vyběhnutím Nešporovi zmenšit střelecký úhel. Z první branky se tak radovali domácí, které poslal po čtvrt hodině hry do vedení hlavou Matján. Dvě šance pak spálil Greguš, ale neprosadil se. Na druhé straně si mohl rvát vlasy Štohanzl, když sám před odkrytou brankou ze šesti metrů nepochopitelně přestřelil.

Ve 36. minutě to bylo již o dvě branky, když se z přímého kopu trefil Lukeš. V samém závěru poločasu se hosté dočkali alespoň snížení, když Buček nedosáhl na tečovanou střelu Sivriče. Jakoby bylo dvougólové vedení pro Ostravu prokleté. I proti Mladé Boleslavi ho totiž Baník dokázal promhrat. V 63. minutě si totiž Nešpor naskočil na centr z pravé strany a hlavou upravil na 2:2.