Sparta počtvrté v řadě prohrála, derby ovládla Slavia

Derby pražských "S" ovládla Slavia, která se díky gólu Latky mohla radovat z výhry 1:0. Naopak Sparta prohrála počtvrté v řadě.

Ligová tabulka

První vzrušení v derby přišlo po čtvrt hodině hry, když se "předvedli" fanoušci Sparty, kteří před Kisela, jenž se chystal zahrát rohový kop, vhodili světlici a jiné předměty. Zápas tak musel být na několik minut přerušen. Mimo to si však zápas diváci příliš neužívali, protože do té doby nenabídl mnoho fotbalové krásy. Ve 40. minutě vybojoval míč na hranici vápna Slavie Kweuke, přihrál Kadlecovi, jehož technická rána však skončila mimo tři tyče.

Po hodině hry se mohl prosadit Hušbauer, ale míč po centru Krejčího ve velmi výhodné pozici vůbec nezasáhl. O chvíli později mohli jít do vedení domácí. Pamič vyrobil obrovskou hrubku, které využil Mičola, jenž hledal před prázdnou bránou nabíhajícího Škodu, toho však na poslední chvíli pokryl Hušbauer. V 69. minutě se z levé strany podařilo odcentrovat Tusjakovi, ale Mičolovi míč z první příliš nesedl a jeho rána skončila mimo.

[img id="39549"]
První branka duelu tak přišla v 73. minutě, když se k hlavičce po centru Hubáčka ze standardní sitauce dostal Latka, jenž předskočil do té doby výtečně hrajícího Jarošíka a překonal Vaclíka, který si své vyběhnutí na polovině cesty rozmyslel. Sešívaní tak dokázali v branku přetavit převahu z posledních minut.

V 79. minutě sestřelil na polovině hřiště pronikajícího Kisela nešetrným zákrokem Holek a sparťanský středopolař mohl být rád, že viděl pouze žlutou kartu. Vyrovnat mohl v 88. minutě Kadlec, ale rána z první mu nesedla a skončila mimo. O chvíli později napřáhl z 20 metrů Balaj a Čontofalský měl po Latkově teči co dělat, aby první ránu Sparty v utkání, která mířila mezi tři tyče, vytěsnil. Ve třetí minutě nastaveného času si míč ke standardní situaci postavil Grajciar, ale jeho pumelice skončila těsně mimo.

V závěru utkání se celý Eden ponořil do dýmu a kouře z dýmovnic, které na plochu naházeli fanoušci. I přes tuto komplikaci však dokázali domácí výsledek udržet a v derby porazili Spartu 1:0.