Plzeň získala pouze bod, stejně tak Liberec

Mistrovský Slovan Liberec odjede z Hradce Králové pouze s bodem, protože domácí uhráli remízu 2:2. Jeden bod má i Viktoria Plzeň, která doma na obranu Slovácka vyzrála pouze jednou. Na druhé straně se hostujícímu celku povedl jeden rychlý brejk. Duel nakonec skončil remízou 1:1.

Ligová tabulka

První šance a hned první gól. Tak to vypadalo v Českých Budějovicích, kam přijel mistrovský Liberec. V sedmé minutě ztratil domácí Harba míč, ten se dostal ke Štajnerovi, jehož slabá střela k údivu všech skončila v síti. Po čtvrt hodině hry mohlo být vyrovnáno, ale Harba své zaváhání odmítl napravit.

Domácí se tak branky dočkali až za deset minut, když aktivitu v gól přetavil po centru Štěpána Dvořák. Ten samý hráč mohl záhy přidat i druhou trefu, ale tváří v tvář Hauzrovi neuspěl. Po půlhodině hry se málem prosadil Blažek, ale Koubek jeho střelu vytěsnil.

V 65. minutě zahrál v pokutovém území domácích úmyslně rukou Hochmeister a sudí ho poslal předčasně pod sprchy. Následnou penaltu s přehledem proměnil Štajner a zajistil Liberci vedení. V 83. minutě srovnal stav zápasu po chybě hostů ve středu hřiště Harba, když po dlouhém sprintu překonal Hauzra.

KOMPLETNÍ STATISTIKA DUELU HRADEC KRÁLOVÉ - LIBEREC

Na první vážnější šanci utkání si diváci museli počkat až do 39. minuty. Po rychlé akci Plzně hledal Rajtoral ve vápně Horvátha, hosté ale dokázali odvrátit na roh. V 54. minutě udeřili hosté. Daníček vyslal do brejku Doška, jenž se proti Kozáčikovi nemýlil. Vedení ovšem Slovácku vydrželo jen čtyři minuty, než Rajtoral udělal po přihrávce Hanouska kličku Melichárkovi a poslal míč do prázdné branky.

O chvíli později mohli jít domácí do vedení, ale Čišovský před prázdnou bránou na míč nedosáhl. Zvrátit vedení na stranu Plzně mohl v závěru Hora, ale po centru Limberského zastavil míč mířící do sítě nechtěně obličejem Rajtoral. V nastaveném čase mohl rozhodnout Rajtoral, ale po centru Horvátha z deseti metrů netrefil bránu.