Tuhle ligu může vyhrát i Slavia nebo Sigma, Sparta přes prohru v derby nakonec získala!

Tuhle ligu může vyhrát i Slavia nebo Sigma, Sparta přes prohru  v derby nakonec získala!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Je to bída. Na první místo stačí po devíti ligových kolech pouhých osmnáct bodů z 27 možných. Ztrátu devíti bodů „zařídí“ tři porážky nebo tři remízy s jednou prohrou (to je právě bilance, kterou mají vedoucí Jablonec s Plzní). V tabulce pravdy však vedou třetí Sigma Olomouc a čtvrtá Sparta se čtyřmi plusovými body. Letenští před sobotní prohru v Edenu (0:1) se Slavií při domácích ztrátách Plzně a Jablonce nakonec ještě získali…

Viktoria Plzeň v nedělním televizním utkání nedokázala vyhrát nad Habancovým Slováckem (1:1). Vlastně mohla být ráda i za ten bodík, protože krátce po svém vyrovnaní mohla opět inkasovat. Zachránila ji tyč. Západočeši, jak už jsme konstatovali minulý týden, po kauze „Křetínského kožené brašny“ nejspíš nemohou počítat s nějakou přehnanou přízní sudích. I když i v neděli v nastavení arbitři Slovácko evidentně okradli o zcela jasný roh a umožnili tak Rajtoralovi ještě jednu obří šanci, kterou však neproměnil.

Přeučil se nepoučil…

Do čela tak mohl jít v pondělní televizní dohrávce Jablonec. Nakonec po remíze 2:2 s Duklou při stejném brankovém rozdílu také šel, ale jen díky většímu počtu vstřelených gólů (19:9 proti plzeňskému skóre 18:8). Ovšem Severočeši měli ještě větší kliku než Plzeňští. Za stavu 1:2 neproměnil syn Ivana Haška Pavel penaltu, kterou napálil na Střelnici pánubohu do oken. A pak netrefil prázdnou bránu ani syn další legendy jménem Jan Berger – Tomáš. Slavní otcové museli dát svým synátorům za tenhle šlendrián řádně po uši. Zvlášť, když Hašek v posledních vteřinách tříminutového nastavení trestuhodně promáchl a číhající myslivec Lafata profesorsky vyrovnal na 2:2.

K tomu ale vůbec nemuselo dojít, kdyby se náhradník Dukly Přeučil od zkušených hráčů v poslední minutě lépe poučil, nekličkoval před jabloneckou brankou a dohrál poslední půlminutu v koutě hřiště. Severočeši by už žádný poslední brejk nepodnikli. Na rozdíl od plzeňského Rajtovala, kterému pomohli sudí, se Lafata, jemuž k úspěchu přispěli Přeučil s Pavlem Haškem, před bránou zpravidla nemýlí.

Sympatického trenéra Dukly Luboše Kozla aby omývali. Tohle se mu stalo ve čtvrté minutě nastavení i v úvodním utkání se Spartou (1:1), když jeho tým přišel o výhru dokonce ve čtvrté minutě nastavení. A slibný náskok Dukla promarnila víckrát, třeba v Liberci nebo proti Slovácku…

KOMPLETNÍ PROCHÁZKU LIGOVÝM DĚNÍM NAJDETE NA HATTRICK.CZ.