Šlágr druhé ligy ve Znojmě góly nepřinesl

Bezbrankovou remízou skončil šlágr 12. kola druhé fotbalové ligy, v němž vedoucí Znojmo hostilo další klub ze špice tabulky Viktorii Žižkov. Největší znojemská návštěva v sezoně 1215 diváků čekala na góly marně. V druhé půli mělo Znojmo převahu, ale nedokázalo ji využít.

Nekonal se ani souboj kanonýrů Vašíčka a Surynka. Žižkovský střelec Surynek zůstal pouze na lavičce náhradníků. Trenér Pražanů Nádvorník nevyslal do hry ani jediného klasického útočníka, na hrotu se pohyboval záložník Kotyza.

V první půli se hrál opatrný fotbal, ani jeden ze soupeřů se do útoku nehnal. Žižkov to zkoušel z přímého kopu, ale Marešův pokus v 35. minutě zneškodnil brankář Hrubý. Znojmo mělo o pár chvil později větší příležitost, když odražený míč pohotově napálil z bezprostřední blízkosti Okleštěk. Žižkovský brankář Boháč ovšem předvedl skvělý reflexivní zákrok.

Druhé dějství toho nenabídlo o moc více. Poziční převaha se přiklonila na stranu Znojma, které však svůj platonický tlak nedokázalo přetavit v góly a prakticky ani v šance. Jedinou vážnější měl v 78. minutě po Hříbkově zpětné přihrávce Vašíček, ale tísněn dvěma protihráči zakončil vedle.

Znojmo - Viktoria Žižkov 0:0
Rozhodčí: Bílek - Kocián, Peřina. ŽK: Vašíček - Bartošák, Mareš, Hílek, Kiidron, Sloboda. Diváci: 1215.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Avdič, Jonov, Šilinger - Sukup, Lacko, Hnaníček (60. Cihlář), Okleštěk, Buchta - Vašíček (85. Mandula). Trenér: Kalvoda.
Žižkov: Boháč - Ricka, Kiidron, Čermák, P. Besta - Bartl, Hílek, Mareš, Sloboda, Bartošák (90. Bodeček) - Kotyza. Trenér: Nádvorník.

Poslední Čáslav získala v 12. kole druhé ligy bod za remízu 1:1 v Karviné. Obě branky padly v prvním poločase, na vedoucí zásah domácího Vrány z 20. minuty odpověděl za necelou čtvrthodinu vyrovnáním Karal.

Poslední tým tabulky se v Karviné představil v dobrém světle, v první části hry měl více brankových šancí než domácí mužstvo. Po Krmenčíkově vyrovnání se Čáslavští v závěru poločasu dostali před brankáře Rakovana ještě dvakrát: Ujec pokaždé uvolnil Hodase, ale ten v prvním případě minul branku a pak trefil jen gólmana.

Po změně stran Karvinští zvýšili důraz, ale žádnou gólovou šanci si nevytvořili. Čáslav se zaměřila na bránění nerozhodného výsledku a bod nakonec udržela.

Karviná - Čáslav 1:1 (1:1)
Branky: 20. Vrána - 34. Krmenčík. Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Vysloužil. ŽK: Hoffmann, Vladavič, O. Cverna - Markovič, Krmenčík, Rendla, Efthymiadis. Diváci: 1315.
Karviná: Rakovan - Hrtánek (70. Knötig), Hoffmann, V. Cverna, O. Cverna - Besta (46. Vaněk), Fischer (63. Limanovský), Hottek, Vladavič - Ciku, Vrána. Trenér: Pánik.
Čáslav: Antošík - Achemaistos, Rendla, Karal, Kunášek - Charuza, Efthymiadis - Fikejz, Ujec (86. Synek), Krmenčík (81. Dudka) - Hodas (60. Markovič). Trenér: Kopecký.

Hráči Varnsdorfu zdolali ve 12. kole druhé ligy Vlašim 3:2. Domácí si po poločase vypracovali tříbrankový náskok, soupeř snížil na rozdíl jediného gólu až v nastaveném čase.

První šance zápasu přišla po opatrném začátku až v 35. minutě a hned skončila gólem. Breite se na vápně opřel do odraženého míče a ten za pomoci několika tečí skončil za zády vlašimského brankáře Tomy.
Varnsdorf byl poté na koni a měl dvě další možnosti, ale Volf ani Martan nebyli úspěšní. Stejně jako vlašimský Jícha, který na konci prvního poločasu zakončoval ve skluzu.

Hned na začátku druhé půle měl další slibnou příležitost Jícha, jenže brankář Kovář proti němu vyběhl a vlašimský útočník ho nastřelil. Na druhé straně se po centru od rohového praporku prosadil Schubert a čtyři minuty nato proměnil penaltu Martan.

Vlašim ale rychle zareagovala, když se hlavou prosadil nejlepší střelec týmu Jícha a zaznamenal pátý gól v sezoně. Hosté pak dohrávali bez vyloučeného obránce Starého, přesto v nastavení snížil ještě Průcha střelou z voleje.

Varnsdorf - Vlašim 3:2 (1:0)
Branky: 35. Breite, 52. Schubert, 57. Martan z pen. - 60. Jícha, 90.+1 Průcha. Rozhodčí: Orel - Pilný, Hock. ŽK: Pimpara, Martan, Tvaroha - Krob, Kucalas. ČK: 80. Starý (Vlašim). Diváci: 650.
Varnsdorf: Kovář - Jakobovský, Pimpara, Zieris, Tvaroha - Dobrovolný, Kotiš (71. Mach) - Martan (88. Stehlík), Schubert (86. Hikspoors), Breite - Volf. Trenér: Frťala.
Vlašim: Toma - Sus, Petrů, Kucalas (61. Průcha), Starý - Putz, Pokorný (61. Matoušek), Křeček, Krob (82. Jeřábek) - Klán, Jícha. Trenér: Frýdek.

Fotbalisté Bohemians 1905 v druhé lize po měsíčním čekání vyhráli. Díky bleskovému začátku a gólům Nerada a Šimla z úvodní čtvrthodiny porazili Most 2:0 a posunuli se na druhé místo tabulky.

V osmé minutě Jindřišek vysunul Budínského, ten si ve vápně poradil s mosteckými obránci a přihrál Neradovi, který ranou z 12 metrů otevřel skóre. Krátce nato Bohemians 1905 zahrávali tři rohy za sebou a po tom posledním Šiml šikovně přehodil gólmana Belaně.

Most se k ničemu nedostal, Pilařova střela mířila vysoko nad. Útočili takřka výhradně domácí, ale Belaň byl při ráně Budínského pozorný a nevyzrál na něj ani Bálek při sólu.

Druhé dějství bylo podobné, Pražané kontrolovali hru, avšak ani další velké šance neproměnili. Při závaru v malém vápně Bálek míč do sítě neprotlačil, Bartkovo sólo na poslední chvíli zmařil stoper Běloušek a Nerad branku těsně minul. Na druhé straně mířil střídající Kotlan mimo.

Bohemians 1905 - Most 2:0 (2:0)
Branky: 8. Nerad, 14. Šiml. Rozhodčí: L. Kovařík - Jiřík, Hrabovský. ŽK: Pilař, Procházka (oba Most). Diváci: 3140.
Bohemians 1905: Sňozík - Moravec, Hauer, Šmíd, Kalina - Budínský (84. Rada), Jindřišek, Šiml, Nerad (90. Šumský), Bartek - Bálek (69. Jirouš). Trenér: Weber.
Most: Belaň - Pospíšil, Procházka, Běloušek, Šraga - Nguyen, Lafrance, Nobst (69. Kotlan), Pilař, Štefko (57. Schut) - Osumanu (46. Duvnjak). Trenér: Zach.