Břeclav Spartu potrápila, ale na postup to nestačilo

Velký fotbalový svátek zažila Břeclav. K pohárovému utkání tam přijela Sparta Praha, momentálně vedoucí celek nejvyšší soutěže. Domácí jsou na 10. místě v MSFL. Břeclav v předchozím kole vyřadila na penalty prvoligové Brno a o podobné překvapení se chtěla pokusit i ve včerejším utkání, kterému přihlíželo 4500 diváků.

Hostující trenér Michal Bílek udělal několik změn v sestavě oproti minulému ligovému zápasu proti Olomouci. Od úvodních minut byl k vidění spíš boj než pohledný fotbal a jen dvě nebezpečné akce z levého křídla Sparty a následné šance Kisela připomněly, že je mezi soupeři rozdíl dvou tříd. Břeclavští se na polovinu Sparty dostávali jen sporadicky. Ohrozit hostující branku mohl jen unikající Czucz, ale stoper Drobný jej stažením za dres zastavil v samostatném nájezdu na brankáře Grigara.

Po změně stran se na hrotu Sparty objevil dlouhán Došek a hned jeho první kontakt s míčem znamenal vedení Sparty. Rezek si zaběhl za obranu Břeclavi a jeho přesný centr proměnil hlavou střílející Došek v první branku utkání. O dvě minuty později přidal druhou branku Sivok, když si naskočil na rohový kop a hlavou, s přispěním nešťastné teči domácího Demjanoviče, poslal míč do sítě. Po druhém gólu spadla z domácích veškerá nervozita a až do konce zápasu hráli se Spartou otevřenou partii. Pár náznaků brankových příležitostí se objevilo i na kopačkách hráčů Břeclavi, ale z žádné akce domácí branku nevstřelili, a tak podlehli Spartě 0:2.

Břeclavský trenér a sportovní ředitel Radek Rabušic byl s výkonem hráčů spokojen.

Jak jste byl spokojen s výkonem hráčů proti lídrovi naší nejvyšší soutěže?
Hráči MSK Břeclav odvedli velmi dobrý výkon a přestože byli v určitých fázích utkání dost nervózní, jsem s jejich výkonem maximálně spokojený.

Když jste drželi v poločase stav 0:0, věřil jste že utkání dospěje alespoň k penaltám stejně jako v předchozím kole s Brnem?
V 1. poločase měla Sparta jen dvě šance a na udržení remízy by naše mužstvo potřebovalo přežít první dvě šance i v dalším dějství. To se však nestalo, a proto jsme nemohli pomýšlet na případný penaltový rozstřel.

Co říkáte na návštěvu 4500 diváků?
Sparta hrála v Břeclavi naposled před 13ti roky a zájem o utkání byl z tohoto důvodu velký. Jsme rádi, že se náš nový klub mohl tímto způsobem zviditelnit pro širokou diváckou obec.

Po poločase poslal Michal Bílek na hřiště Doška, čekal jste že ho pošle hned po přestávce? Možná na něj hráči nebyli připraveni, když hned skóroval.
Je pravda, že než se stačili hráči po přestávce rozkoukat, dostali dva góly, z toho první právě od Doška, kterého mají problém uhlídat i obránci v lize.

Hrála Břeclav maximum co může v momentální době hrát?
Pro většinu hráčů bylo utkání 4. kola Poháru vrcholem jejich dosavadní kariéry a předvedli výkony na hranici možností a i týmový výkon byl asi nejlepší jaký mohl být.

MSK Břeclav – AC Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 46. Došek, 47. Sivok
ŽK: Machala, Demjanovič, Veselý – Matušovič
MSK Břeclav: Galla – Vajbar, Kuba, Demjanovič, Pokorný – Svoboda, Svozil J. ( 56. Gajdoš ), Subota ( 72. Forman ), Machala – Pekárek, Czucz ( 56. Veselý )