Souboj titánů skončil remízou, Chelsea stále ztrácí

V nedělním souboji titánů anglické Premier League remizovala Chelsea na Old Trafford s Manchesterem United 1:1. Remízu v zápase 14. kola zajistil Blues ve druhém poločase Ricardo Carvalho. Chelsea stále ztrácí na lídra tři body.

Louis Saha zajistil domácím po parádní akci vedení. Carvalho ovšem ve druhém poločase po rohu Lamparda hlavou vyrovnal. Manchester byl v první půli lepší, ve druhém dějství ovšem předvedli Blues parádní výkon a mohli i vyhrát.

Saha se prosadil v 29. minutě po pasu Rooneyho. Situace sice zpočátku nevypadala nebezpečně, ale Saha se skvěle uvolnil, přehodil si míč na levačku a parádně obstřelil Cudiciniho. Francouzský forvard tak napravil své zaváhání z utkání Ligy mistrů proti Celtiku, kdy nedal penaltu - a zaznamenal šestou branku v ligové sezoně.

Chelsea neudržela v prvním poločase míč, ale alespoň nebezpečně střílela z delších vzdáleností, o což se starali zejména Andrej Ševčenko a Didier Drogba. Rooney se Sahou málem zařídili i druhý gól domácích, jenže Saha na Rooneyho pas do nebezpečné pozice těsně nedosáhl.

A tak přišla gólová odpověď na druhé straně. Carvalho se ve vzduchu po rohovém kopu Franka Lamparda v 70. minutě prosadil přes Heinzeho a nekompromisně skóroval. "Řekl jsem o přestávce hráčům, že největším zklamáním ve fotbale pro mě není porážka, ale malá vůle po vítězství. Slyšeli ode mě, že nemají mít strach z prohry, ale z toho, že pojedou domů se špatným pocitem," uvedl portugalský trenér hostujícího týmu. Ve druhé půli už podle něj byli jeho svěřenci lepší než soupeř. "Takže výsledek je spravedlivý," prohlásil José Mourinho.

Newcastle konečně vyhrál, Tottenham potvrdil úspěšnou domácí sérii

Trápící se Newcastle v neděli konečně vyhrál na domácím hřišti 1:0 a bodově se dotáhl na šestnáctý Blackburn. Poslední Charlton na něj ovšem stále ztrácí pouze čtyři body. Straky potřetí v sezoně vyhrály, ale stále se musejí soustředit na boj o záchranu. Portsmouthu se naopak daří nad očekávání - v ligové tabulce je přes prohru na čtvrté příčce.

Domácí, na nichž je vidět velký hlad po vítězství, byli v nedělním zápase výrazně střelecky aktivnější a měli míč častěji na kopačkách. Hráči Newcastlu vystřelili na bránu soupeře jedenáckrát, zatímco Portsmouth pouze dvakrát. Velké šance zahodil především nigerijský útočník Obafemi Martins.

O své výhře rozhodli hráči Newcastlu až dvacet minut před koncem. Za Jamesova záda se trefil z malého vápna Antoine Sibierski po pěkné přihrávce Charlese N'Zogbiy. Další šance už domácí nevyužili, byť v 84. minutě spálil stoprocentní gólovou příležitost právě N´Zogbia.

Tottenham Hotspur vyhrál na domácím hřišti počtvrté za sebou. Tentokrát to odnesl zlepšující se Wigan, přestože šel na stadionu White Hart Lane do vedení. V 25. minutě otevřel skóre Henri Camarra, který se trefil do levého horního rohu pěknou ranou z hranice šestnáctky po přihrávce Davida Wrighta. Domácí ovšem dvěma slepenými góly ještě do přestávky skóre otočili. Nejdříve se prosadil po dalekonosném pasu Assou-Ekotta Jermain Defoe. A po minutě a půl se zhruba z šestnácti metrů prosadil Berbatov. Hosté nebyli horším týmem a drželi s Kohouty krok i střelecky, ale vyrovnat už nedokázali - naopak ještě v samotném závěru inkasovali z kopačky Aarona Lennona.