Sheffield veze tři body ze hřiště Watfordu

Sheffield United dokázal v souboji nováčků v úterním předehrávaném zápase 15. kola anglické Premier League vyhrát na hřišti předposledního Watfordu 1:0 a bodově se dotáhl na sedmnáctý Newcastle. Oba týmy mají záchranářské starosti.

Sheffieldu se venku celkem daří, vyhrál už podruhé a vybojoval sedmý bod. Watford získal tři body jen v 11. kole v souboji s Middlesbrough, jinak nasbíral šest remíz. Na předposlední příčce má ovšem zápas k dobru.

Nepříliš záživný úterní duel byl vyrovnaný na držení míče i na střelecké pokusy. Domácí přece jen stříleli přesněji a prověřili hostujícího gólmana Kennyho sedmkrát. Ani jeden pokus však neskončil za jeho zády. Velkou šanci měl hostující Rob Hulse, který v 75. minutě napálil tyč. Na druhé straně mohl z hranice malého vápna rozhodnout o chvíli později Dan Shittu, jenže jeho ránu zblokoval obránce Morgan.

Rozhodnutí přinesla 88. minuta a branka hostujícího Dannyho Webbera, který se trefil zblízka hlavou k levé tyči po centru Chrise Morgana. Webber byl ovšem zřejmě v okamžiku přihrávky v ofsajdu. V nastaveném čase ještě musel předčasně pod sprchy po druhé žluté domácí Powell.

Pět zápasů 15. kola se hraje ve středu. Druhá Chelsea se představí na hřišti Boltonu, který v minulém kole po parádním výkonu porazil Arsenal, vedoucí Manchester United hostí Everton. Zbylá čtyři utkání se hrají až příští týden.