Inter opět vylepšil rekord, AS ani Palermo neztratily

Inter Milán zvítězil v 17. kole italské Serie A podesáté v řadě a opět tak vylepšil klubový rekord. Středeční zápas na hřišti rozjetého Lazia vyhráli černomodří 2:0. Manciniho svěřenci mají našlápnuto k absolutnímu historickému rekordu, který loni vytvořil AS Řím.

Oba týmy střílely často, ale velmi nepřesně. Hráči Lazia i soupeře zamířili mezi tři tyče pouze třikrát. Přesná rána Cambiassa ze šestnáctky po přihrávce Crespa a druhá branka obránce Materazziho ve dvou zápasech ovšem rozhodly o osudu zápasu - a to přesto, že se hosté museli od 45. minuty obejít bez vyloučeného Ibrahimoviče.

Největší konkurent Interu AS Řím musel vyhrát, pokud si chtěl udržet relativně přijatelnou sedmibodovou ztrátu. Římany na hřišti FC Turín opět podržel nejlepší střelec Serie A Francesco Totti, který se v první půli trefil už podvanácté v sezoně a ohrožuje loňské statistiky ostrostřelce Toniho. Stíhá ho ovšem Mancini, který v závěru upravil na 2:0. Hosté využili zásluhou zmíněného dua dlouhou přesilovku - ve 24. minutě totiž musel předčasně pod sprchy Franceschini. Rosina ovšem v poslední minutě snížil na 1:2.

Relativně nejsnažší úlohu mělo třetí Palermo, které doma bez potíží zdolalo trápící se Ascoli. Růžoví vyhráli 4:0 po brankách Bresciana, Coriniho, Tedesca a Capuana. Divokou přestřelku viděli diváci v Janově, kde místní Sampdoria smetla Livorno 4:1 - a to přesto, že šli hosté už v 12. minutě zásluhou Vigiana do vedení. Domácí ovšem stihli během půlhodiny hry od 25. minuty nasázet za záda bezmocného gólmana Amelii čtyři góly. Sampdoria se probouzí a už se posunula do horní poloviny tabulky.

V blýskání na lepší časy věří i na San Siru, kde AC Milán zdolal zásluhou dvou tref Brazilce Kaká a střely probuzeného Gilardina, který se trefil potřetí ve dvou zápasech, z 82. minuty sicilskou Catanii 3:0. Opět si zahrál i Marek Jankulovski. Radost mohl mít i jeho reprezentační spoluhráč Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina vyhrála na hřišti Cagliari. Svou střeleckou formu z loňské sezony našel Luca Toni, který zaznamenal obě branky hostí.

Ve zbývajícíh zápasech remizovala Messina s Parmou 1:1 a Atalanta Bergamo prohrála s Udinese 1:2. Veronské Chievo zdolalo poslední Regginu na domácím hřišti 3:2 a Empoli si poradilo se Sienou (1:0).

Výsledky - 17. kolo:

Lazio Řím - Inter Milán 0:2 (39. Cambiasso, 85. Materazzi)
Empoli - Siena 1:0 (47. Marianini)
Sampdoria Janov - Livorno 4:1 (47. a 57. Quagliarella, 25. Franceschini, 30. Flachi z pen. - 12. Vigiani)
Bergamo - Udine 1:2 (46. Tissone - 51. Martino, 90. Natale)
Palermo - Ascoli 4:0 (15. Bresciano, 53. Corini, 84. Tedesco, 90. Capuano)
Chievo Verona - Reggina 3:2 (26. Sammarco, 44. Cossato, 88. Tiribocchi - 17. Amoruso, 78. Modesto)
AC Milán - Catania 3:0 (4. a 88. Kaká, 82. Gilardino)
Cagliari - Fiorentina 0:2 (32. a 75. Toni)
Messina - Parma 1:1 (73. Napoli - 77. Paponi)
FC Turín - AS Řím 1:2 (89. Rosina - 37. a 80. Mancini).

[ 20.12.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]