Zeman veze z Neapoli po šestigólové přestřelce bod

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Neapoli se poslední zápas v lize před duelem se Spartou v Evropské lize zrovna nevydařil. V domácím prostředí totiž pouze remizovala s Cagliari, které vede trenér Zdeněk Zeman, 3:3.

Pro Neapol šlo o devátý zápas v Serii A v řadě bez porážky, ale bodová ztráta je to citelná. Na druhý AS Řím ztrácí soupeř Letenských šest bodů.

Skóre otevřel již v 11. minutě argentinský reprezentant Gonzálo Higuaín, jemuž se v poslední době nebývale střelecky daří. Za pět zápasů nasbíral již sedm branek. Druhou trefu domácích přidal Inler pěknou střelou z dálky.

Cagliari však dokázalo vyrovnat a mělo zaděláno na velký obrat. Neapol v 62. minutě šla opět do vedení, když se trefil De Guzmán. Defenitivu výsledku však dal po pěti minutách svou druhou trefou v utkání Farias.

Trenér Neapole Rafael Benítez nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Henrique, Maggio - Inler (63. López), Gargano - De Guzmán (82. Britos), Hamšík, Callejón - Higuaín.

Italská liga - 12. kolo:

FC Turín - Sassuolo 0:1 (87. Floro)
Cesena - Sampdoria Janov 1:1 (60. Lucchini - 77. vlastní Nica)
Hellas Verona - Fiorentina 1:2 (39. López - 16. Rodríguez, 62. Cuadrado)
Neapol - Cagliari 3:3 (11. Higuaín, 30. Inler, 62. De Guzmán - 47. a 67. Farias, 38. Ibarbo)
Parma - Empoli 0:2 (45.+1 Vecino, 56. Tavano)
Udine - Chievo 1:1 (45.+1 Di Natale - 74. Radovanovič)
AC Milán - Inter Milán 1:1 (23. Ménez - 61. Obi)