Blues, Citizens i Gunners berou tři body, Southampton opět ztratil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Arsenal spasil v domácím prostředí v utkání se Southamptonem až v samotném závěru jedinou brankou utkání Sánchez. Londýnské derby na Stamford Bridge skončilo lépe pro domácí Chelsea, která Tottenhamu nadělila tři góly a upevnila tak svou pozici na čele tabulky. Krok s ní drží Manchester City, který na hrišti Sunderlandu zvítězil 4:1 díky dvěma trefám argentinského kanonýra Agüera.

Kterých 5 posil pomůže oživit hru Gunners?

Southampton dlouhou dobu věřil v bod z Emirates i díky skvělému výkonu brankáře Fostera. Jenže v předposlední minutě základní hrací doby udeřila letní posila Alexis Sánchez, který se nemýlil. Celé situaci nahrálo do karet i početní nevýhoda hostů, neboť v 85. minutě odstoupil Alderweireld kvůli zranění a kouč Koeman už neměl k dispozici žádné střídání.

Londýnské derby skončilo výsledkově jasně pro domácí Blues, přestože Tottenham ohrozil branku Courtoise hned zkraje utkání dokonce dvakrát v rychlém sledu. V 19. minutě se však trefil Hazard. Druhou branku přidal o tři minuty později kanonýr Pobřeží slonoviny Didier Drogba. V 73. minutě skóre upravil Francouz Rémy na konečných 3:0.

Sunderland po předchozí dělbě bodů s Chelsea zaskočil Citizens v 19. minutě brankou Wickhama. Aktuální mistr ligy však dokázal nepříznivý vývoj zlomit hned dvě minuty poté, když se prosadil nejlepší střelec Premier League v tomto ročníku Sergio Agüero a ve 39. minutě Jovetič. Ve druhé půli přidal branku ještě Zabaleta a na konečných 1:4 upravil znovu argentinský kanonýr Agüero.

Anglická liga, 14. kolo:

Arsenal - Southampton 1:0 (89. Sánchez)
Chelsea - Tottenham 3:0 (19. Hazard, 22. Drogba, 73. Rémy)
Everton - Hull 1:1 (34. Lukaku - 59. Aluko)
Sunderland - Manchester City 1:4 (19. Wickham - 21. a 71. Agüero, 39. Jovetič, 55. Zabaleta)