Trefa Hamšíka byla famózní, Neapol ale vysvobodil až Higuaín

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ve čtvrtfinále Copa Italia se sešli všichni favorité na celkový triumf. Mezi nejlepších osm týmů soutěže dokázala postoupit i Neapol, která se sice s Udinese nadřela, ale nakonec se radovala.

Jaký faktor spojuje Bayern, Barcelonu, Paříž či AS Řím?

Ambiciózní tým španělského trenéra Rafaela Beníteze dostal šanci už po pár minutách zahrávat pokutový kop, který však Mertens neproměnil. Hosté toho využili a necelých patnáct minut po změně stran šli do vedení zásluhou Thereaua. V 65. minutě se pískala penalta opět a Jorginho se tentokráte nemýlil, což znamenalo, že se šlo od prodloužení, protože osmifinále se hraje pouze na jeden zápas.

Dvě branky padly i v prodloužení a postarali se o ně Kone a Marek Hamšík, jehož dalekonosná trefa po samostatné akci byla skutečně výstavní. Slovenský reprezentant se následně prosadil i ve čtvrté sérii pokutových kopů, když v napínavém rozstřelu vyrovnával na 4:4. Postup favorizovaného celku SSC pak vystřelil Argentinec Higuaín, jenž se do hry dostal až jako poslední střídající ve 111. minutě.

Ve čtvrtfinále na sebe narazí dvojice Neapol - Inter Milán, AS Řím - Fiorentina, Parma - Juventus a AC Milán - Lazio Řím. Zápasy se hrají na přelomu ledna a února.

Copa Italia - osmifinále:

Neapol - Udinese 2:2 po prodlouženáí 5:4 na penalty
Branky: 65. Jorginho, 99. Hamšík - 58. Thereau, 104. Kone, ČK: 68. Widmer (Udinese).

Třicet nejbohatších klubů: Účastníci Premier League dominují