Šilhavý pokáral po premiérové prohře Mešanoviče i Van Burena

Pětapadesátiletý Jaroslav Šilhavý zažil uprostřed týdne svou první porážku na sešívané lavičce. Jeho posílený soubor podlehl na španělském soustředění třetímu týmu chorvatské nejvyšší soutěže NK Osijeku, který ve středečním utkání protočil dvě různé jedenáctky.

O čem také mluvil kouč, jehož svěřenci vstoupí do jara v sobotu 18. února domácímm utkáním proti předposlední Vysočině Jihlava, na stránkách slavia.cz?

O konci jeho neporazitelnosti...

"Jednou to přijít muselo a samozřejmě je lepší prohrát v přípravě než potom v samotné soutěži. Mám zkušenost, že když vyjedeme do zahraničí a hrajeme s těmito týmy, tempo je vždy vyšší. Přijeli jsme v neděli, v pondělí a úterý jsme měli dvoufázový trénink. Nebylo to tak, že bychom byli nepřipravení. Tím to neomlouvám. Věřím, že v dalším zápase už si s tím poradíme lépe."

O tom, co vše nebylo proti Osijeku ideální...

"Byl to klasický balkánský tým. Všichni chtějí hrát, všichni jsou rychlí, všichni umí s balonem. Chybou bylo, když jsme je nechali hrát, tou rychlostí šikovností, dychtivostí po gólu byli nepříjemní. Byl to pro nás dobrý test. Bylo to naše první utkání, což bylo vidět i na hře. Sice jsme se dostali do vedení, pak jsme ale neproměnili ohromnou šanci na 2:0. Hlavně v první půli jsme se nepřizpůsobili tempu hry. Všechno nám dlouho trvalo, ztráceli jsme balony. Soupeř nás nakonec potrestal, srovnal na 1:1. Ve druhém poločase jsme neohlídali standardku a soupeře jsme pustili do vedení. V závěru jsme měli asi pět ložených šancí, které jsme neproměnili, a proto jsme prohráli. Zakončení, která měli Muris Mešanovič a Mick van Buren, se musí proměňovat."