Hráčem kola se stal dvougólový šikula z Boleslavi! Kteří dravci skončili těsně pod ním?

HRÁČ KOLA

Na startu sezony se zatím spíše trápil, v koncovce mu chyběl větší klid, možná i kvalita. V sedmém kole už však explodoval. Záložník Mladé Boleslavi Tomáš Ladra byl podle redakce eFotbal.cz nejlepším hráčem uplynulého ligového víkendu, v němž dvěma góly vystřelil svému týmu vítězství 2:0 v Českých Budějovicích. Zaskvěli se i Petr Hronek (Bohemians) s Milanem Petrželou (Slovácko) či gólman Zlína Matej Rakovan.

4, Matej Rakovan (FC Trinity Zlín)

Když udržíte nulu na hřišti Sparty, je to vždycky hodně cenný počin. A platí to i teď, kdy má klub z Letné ke své dřívější slávě pořádně daleko. Bylo to znát i v sobotu, kdy fotbalisté Zlína vybojovali v Praze senzační remízu. Po 90 minutách však mohli být paradoxně zklamaní, neboť mnohem blíže k rozhodujícímu gólu měli vlastně oni.

To však nemění nic na tom, že v určitých fázích zápasu je musel podržet brankář. A dvaatřicetiletý Matej Rakovan zvládl tuhle výzvu skvěle. V nastavení první půle chytil jasný gól po hlavičce Asgera Sörensena, po přestávce pak zneškodnil velkou šanci Tomáše Čvančary.

Celkově podal velmi jistý výkon, pochytal hned sedm střel, druhé čisté konto v sezoně si jednoznačně zasloužil. Jak by to vypadalo, kdyby Sparta byla pořád Spartou, je samozřejmě otázkou. Zrovna ve Zlíně ji ale řešit vůbec nemusí…