Dokonalý obrat! Zbrojovka vyplenila Letnou

Šesté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přineslo souboj na Letné. Právě tam totiž béčko Sparty přivítalo brněnskou Zbrojovku. Dlouho to vypadalo, že se domácí budou radovat z výhry, nicméně opět přišli o nadějně vypadající výsledek. Tři body bere po velkém obratu Zbrojovka.

F:NL - 6. kolo:

Sparta Praha B - Zbrojovka Brno 1:2 (1:0)

Branky: 25. Schánělec – 82. Jak. Řezníček, 88. Šural Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Hádek ŽK: Potočný, Mara, Šural,  Granečný  Diváci: 1087.

Zbrojovka Brno zvítězila v šestém kole Fortuna národní ligy na Letné nad rezervou Sparty 2:1. Zápas se přitom dlouho vyvíjel lépe pro domácí, v jejichž dresu se ve 25. minutě prosadil kanonýr Tomáš Schánělec. Nakonec se ovšem opět projevil neduh posledních týdnů v podání Pražanů, tedy nepovedený závěr, v němž hosté, u nichž byl věkový průměr základní sestavy v porovnání se soupeřem o neuvěřitelných osm let vyšší, otočili skóre. Nejprve se šesté ligové trefy dočkal Jakub Řezníček, na nějž pak ještě stačil navázat Jakub Šural.

Na trávníku hlavního stadionu Sparty se od úvodního hvizdu proháněli dva ze tří pětigólových střelců soutěže. V dresu brněnského celku jím byl nepřekvapivě Řezníček, jenž v předešlém kole hattrickem přispěl k nápravě reputace Zbrojovky po nepovedeném začátku sezony. Také jméno kanonýra Rudých bylo očekávané. Jejich tahoun z minulého ročníku Schánělec se trefil čtyřikrát v posledních třech zápasech, hned ve dvou z nich ovšem Pražané ztratili nadějná vedení a jen remizovali.

Domácí vstoupili do prestižního souboje aktivně a v úvodu drželi míč na kopačkách častěji. První šanci si pak vytvořili v šesté minutě, kdy Patrik Vydra našel obloučkem za obranou Vojtěcha Hranoše, který ovšem z voleje netrefil. Na další příležitost si museli diváci na Letné počkat až do 25. minuty, tentokrát se ale mohli radovat z branky. Kapitán Pražanů Daniel Kaštánek posadil míč na hlavu Schánělcovi, který překonal Martina Berkovce a osamostatnil se na čele tabulky střelců. Zbrojovka v závěru první půle zvýšila své ofenzivní úsilí, do kabin však odcházela s jednogólovým mankem.

Řezníček se poprvé připomněl až krátce po změně stran, kdy nepřesně hlavičkoval po rohovém kopu. V dalším průběhu druhého poločasu se sparťané soustředili především na defenzivu, a oba gólmani tak neměli příliš mnoho práce. Až čtvrt hodiny před koncem musel svůj um předvést Berkovec, když se na něj řítil Schánělec po mizerné rozehrávce Jiřího Texla. Zkušený brankář ale dokázal včas zmenšit útočníkovi Sparty střelecký úhel a pravou rukou skvěle zasáhl. Řezníček se nechtěl nechat Schánělcem zahanbit a v 82. minutě po centru nejnovější posily Brna Kamsa Mary hlavou srovnal. O šest minut později se navíc po nakrátko rozehraném rohovém kopu hostů dostal k hlavičce Šural a nechytatelně k pravé tyči vystřelil Brňanům tři body.

Mladíci Sparty tak kouzla epet Areny nevyužili a proti silnému sokovi nebodovali. V příštím kole se 26. srpna představí na půdě Vyškova, Brno bude hrát tentýž den v Olomouci proti Prostějovu.