Karabec nasměroval oslabenou Spartu k výhře v Hradci, Slavia s Plzní se na tři body nadřely

Ve FORTUNA:LIZE se dohrály sobotní zápasy 11. kola. Hned čtyři branky v podání domácího týmu mohli diváci vidět v Olomouci, kam přijela Mladá Boleslav. V utkání dvou celků prezentujících se letos dobrým fotbalem zvítězila Sigma jednoznačně 4:0, a spravila si tak pachuť po prohře s Baníkem. Teplice hrály na Slovácku od 25. minuty o deseti - pod sprchy zamířil Mareček. Slovácko přesilovku zhodnotilo ve druhé půli a vyhrálo 2:0. Skóre 0:0 dlouho svítilo v duelech Dynama s Karvinou a Bohemians se Zlínem. Budějovice v závěru spasil Alli, Klokani se musí spokojit s bodem. Večerní utkání mezi Baníkemi a Pardubicemi skončilo remízou 1:1. Za Perníkáře se dloubáčkem z penalty trefil Daněk, za Ostravu po pauze kontroval Ewerton.

FORTUNA:LIGA - 11. kolo:

Dynamo České Budějovice - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 87. Alli. Rozhodčí: Kvítek - Vlček, Vyhnanovský - Všetečka (video). ŽK: Hellebrand, Alli, Zápotočný (asistent trenéra) - Memič, Budínský. Diváci: 2249.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Matouš Nikl, Králik, Trummer - J. Hora (61. Suchan), Čermák - Šigut (90. Osmančík), Hellebrand (90. Havel), Alli (90.+3 Hubínek) - Skalák (61. Adediran). Trenér: Marek Nikl.
Karviná: Holec - Čurma, Krčík, Svozil, Fleišman - Moses (62. Traoré), Čavoš (80. Boháč) - Memič (72. Antovski), Bartl (46. Budínský), Iván - Akinyemi (62. Doležal). Trenér: Jarábek.

V oboustranně opatrném utkání o sobě dali jako první vědět hosté. V páté minutě zakončoval po individuální akci karvinský Iván, ale českobudějovický brankář Šípoš jeho pokus vyrazil na roh. Po něm se slovenský křídelník dostal k zakončení znovu, mířil však nepřesně.

Většinu ofenzivních akcí Dynamo táhl Alli, jenž se v 18. minutě dostal do slušné příležitosti, ale karvinský brankář Holec zasáhl. Největší šanci ke skórování měl v prvním poločase ve 28. minutě hostující Akinyemi, po přihrávce Fleišmana však z dobré pozice v pádu přestřelil.

Akinyemi se do nadějné možnosti dostal i v úvodu druhého dějství. Opět ale v klíčový moment selhal, tentokrát na hranici malého vápna vůbec netrefil míč po přihrávce od Ivána. Podařenou pasáž Karviné ze začátku druhé části mohl zužitkovat i Čavoš, bývalý hráč Dynama ale nedokázal zareagovat na chybu brankáře Šípoše po rohovém kopu.

Jihočeši poté přidali. V 72. minutě nařídil sudí Kvítek penaltu po zákroku karvinského Krčíka na Alliho ve vápně, následně však po zásahu videorozhodčího verdikt zrušil kvůli předchozímu ofsajdu domácích.

Českobudějovičtí byli v závěru nadále nebezpečnějším týmem a v 84. minutě chybělo Šigutovi pár centimetrů k tomu, aby hlavičkoval z malého vápna. Za tři minuty už se Dynamo dočkalo. Střídající Adediran prodloužil dlouhý nákop na rozběhnutého Alliho, jenž přetlačil Krčíka a překonal Holce. Nigerijský křídelník si připsal druhou ligovou branku za Jihočechy po příchodu z Brna.

Českobudějovičtí poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže udrželi nulu. S Karvinou neprohráli pošesté z dosavadních sedmi vzájemných ligových duelů. Slezané zůstávají jediným týmem, který ještě v sezoně nezískal venku ani bod.

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 48. Cicilia, 56. Havlík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Pečenka - Zelinka (video). ŽK: Daníček, Kadlec - Hronek. ČK: 40. Šumulikoski (sportovní manažer) - 25. Mareček. Diváci: 4232.
Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček (57. Hofmann), Kadlec, Doski - Valenta (73. Petržela), Trávník - Sinjavskij (88. Kim Sung-pin), Havlík, Juroška (57. Holzer) - Cicilia (73. Vecheta). Trenér: Svědík.
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Knapík - Radosta (85. Bílek), Havelka (56. Vachoušek), Jukl, Beránek (85. Krsmanovič) - Hronek (46. Hora), Trubač (66. Křišťan) - Fila. Trenér: Frťala.

Úvodní minuty souboje sousedů v tabulce patřily hostujícímu celku, který mohl vstřelit i dva góly. Nejprve Havelka křížnou střelou z 12 metrů jen o kousek minul branku. Po 14 minutách a dalším nedůrazném bránění domácích postupoval po narážečce sám na gólmana Heču Fila, ale vyloženou šanci nedal.

Slovácko těžko hledalo cestu ke Grigarově bráně, střely Valenty a Havlíka ze střední vzdálenosti neměly velkou šanci na úspěch. První náznak možnosti domácích přišel ve 21. minutě po signálu z přímého kopu, po němž Valenta jen těsně minul břevno.

Narůstajícímu náporu Slovácka nahrála situace z 25. minuty, kdy byl po faulu na unikajícího Jurošku vyloučen Mareček. Domácímu tlaku zpočátku chyběly přesnost ve finální fázi a větší důraz směrem do pokutového území, a tak oslabení Severočeši do přestávky udrželi čisté konto.

Hned na začátku druhé půle ale Slovácko přeslovku využilo. Po Sinjavského centru hlavičkoval ve 48. minutě Reinberk, Girgar míč jen vyrazil před sebe a Cicilia jej zblízka poslal do sítě. Reprezentant Curacaa skóroval poprvé v této ligové sezoně.

Domácí se brzy nato dočkali pojišťující trefy. Po kombinaci kolem šestnáctky vystřelil v 56. minutě Havlík a Grigar jeho nepříliš tvrdou střelu pustil pod svým tělem do branky. Hosté se pak snažili o korekci stavu, ale na obranu Slovácka v oslabení recept nenašli. Favorit se pak v poklidném závěru také do větších příležitostí už nedostal.

Celek z Uherského Hradiště natáhl sérii bez porážky v lize s Teplicemi na devět utkání a doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou zvítězil. Brankář Slovácka Heča už popáté v sezoně udržel čisté konto.

Bohemians Praha 1905 - FC Zlín 0:0

Rozhodčí: Černý - Caletka, Dobrovolný - Radina (video). ŽK: Jedlička, Hybš, Prekop, Beran - Didiba, Simerský, Rakovan. Diváci: 5412.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Vondra, Hybš - Dostál (68. Beran), Jánoš (68. Hrubý), Smrž, Kovařík - Prekop, Matoušek (76. Kozák) - Puškáč (76. Kadlec). Trenér: Veselý.
Zlín: Rakovan - Reiter, Simerský, Kolář, Čelůstka (46. Cedidla) - Didiba (62. Bužek), Janetzký - Fantiš, Tkáč (90.+4 Slončík), Bartošák (62. Dramé) - Vukadinovič (90. Kovinič). Trenér: Vrba.

Nervózní první poločas nabídl minimum gólových šancí a spoustu přerušení. Domácí obranu prověřil pouze ve 13. minutě Simerský, jehož nepříliš razantní dorážku si Jedlička našel. Záhy musel Rakovan v podobné situaci na opačné straně zasáhnout proti Matouškovi.

Rychlonohý domácí útočník v 33. minutě připravil šikovnou patičkou střeleckou pozici Puškáčovi a ten ze 20 metrů donutil Rakovana ke skvělému zákroku. Zlínský brankář si poradil i krátce před pauzou po rohovém kopu se zakončením stopera Vondry, který tak premiérový start v základní sestavě v sezoně gólem neozdobil.

V minulých třech vzájemných zápasech padlo pokaždé pět branek, tentokrát však 5412 diváků v Ďolíčku podobné ofenzivní představení nevidělo. V 56. minutě mohl ukončit čekání na úvodní branku nejaktivnější muž na hřišti Matoušek, sám před Rakovanem ale nedokázal střelu umístit. O 10 minut později těsně minul hlavou hostující kapitán Simerský.

Zlín má společně s Českými Budějovicemi nejhorší defenzivu v soutěži, inkasoval už 25 gólů, dnes ale soupeře k mnoha příležitostem nepustil a neprohrál s ním podruhé za sebou. Poslední šanci měl v 85. minutě střídající Beran, jeho tečovanou střelu k tyči Rakovan konečky prstů vytáhl.

"Klokani" alespoň prodloužili domácí ligovou neporazitelnost na čtyři utkání a udrželi třetí čisté konto v ročníku. Zlín v nejvyšší soutěži popáté za sebou nevyhrál, v posledních dvou kolech remizoval.

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Branky: 26. Chvátal, 63. Zmrzlý, 66. Pokorný, 89. Beneš. Rozhodčí: Klíma - Paták Dohnálek - Volek (video). ŽK: Fortelný - Karafiát, Suchý. ČK: 72. Karafiát. Diváci: 2939.
Olomouc: Digaňa - Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Ventúra, Breite (84. Dele) - Zorvan (84. Spáčil), Navrátil (76. Pospíšil), Sláma (60. Fortelný) - Zifčák (76. Fiala). Trenér: Jílek.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Fulnek - Kubista (46. Sakala), Matějovský (69. Mašek) - Kušej, Mareček (46. Ladra), Solomon (61. Jawo) - Pulkrab (73. Poulolo). Trenér: Kulič.

Hanáci v nejvyšší soutěži bodovali s Boleslaví počtvrté za sebou. Sigma zvítězila po dvou kolech a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo. Boleslav naopak po třech ligových výhrách za sebou nebodovala a patří jí sedmá příčka.

Sigma nastoupila bez brankáře Macíka, který pykal za vyloučení v minulém kole. Trenér Sigmy Jílek neměl ze zdravotních důvodů k dispozici také dva nejlepší střelce týmu Juliše a Vodháněla. Mladé Boleslavi chyběl zraněný Hilál.

Prvních 20 minut se ani jeden z týmů do velké příležitosti nedostal. Až ve 21. minutě nadělala domácímu brankáři Digaňovi problémy Kušejova střela, kterou vyrazil. O pět minut později padl první gól. Zorvan poslal balon za obranu Chvátalovi, slovenský bek si zasekl a levačkou se trefil po zemi přesně k přední tyči.

Chvíli po úvodním gólu mohl zvýšit Ventúra, ale jeho rána z hranice šestnáctky šla nad. Stejně si počínal na druhé straně při hlavičce z malého vápna Pulkrab. Vyrovnat se hostům nepovedlo ani ve 40. minutě, kdy Kostkovu střelu vyrazil Digaňa.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, ale po hodině hry inkasovali rozhodující branky. Nejprve v 63. minutě našel Zorvan centrem slabší levačkou Zmrzlého, který hlavičkoval osamocený a usměrnil míč mimo dosah brankáře Trmala. Za tři minuty vyhrál Beneš po odvráceném centru souboj na hranici šestnáctky a druhý ze stoperů Pokorný rovněž hlavou zvýšil už na 3:0.

V 72. minutě mladoboleslavský Karafiát na polovině hřiště trefil kolenem při souboji Zifčáka do zad a rozhodčí Klíma mu udělil druhou žlutou kartu. Hanáci v přesilovce v klidu kontrolovali průběh a minutu před koncem se prosadili ještě jednou. Zmrzlý rozehrál roh na Beneše a ten poslal míč z voleje na zadní tyč.

Olomoučtí si připsali nejvyšší ligovou výhru od předloňského listopadu, kdy venku rozdrtili Pardubice 5:1. Naopak Boleslav utrpěla nejhorší porážku v nejvyšší soutěži od debaklu rovněž 0:4 v dubnu na stadionu Bohemians 1905.

Baník Ostrava - FK Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 50. Ewerton - 42. Daněk z pen. Rozhodčí: Petřík - Mokrusch, Podaný - Adámková (video). ŽK: Kubala, Lischka - Daněk, Kováč (trenér). Diváci: 9108.
Ostrava: Letáček - Ndefe (67. Juroška), Lischka, Pojezný, Kpozo - Buchta (87. Fadairo), Boula (87. Kaloč), Rigo (67. Šín), Ewerton - Kubala - Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.
Pardubice: Budinský - Icha, Halinský, Kukučka, Surzyn - Darmovzal (74. Donát) - Míšek (72. Matoušek), Daněk, Hlavatý (64. Tischler), Sychra (72. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.

První půle přinesla neměnný obraz hry - územní převahu Baníku, které však chybělo finále. Domácí kombinovali na útočné polovině, dokázali sice poměrně snadno prostupovat středem, ale závěrečnému centru vždy scházel adresát či přesnější koncovka.

Náznaků měl Baník v úvodním dějství nemálo, vyloženou možnost žádnou. Východočeši byli výrazně produktivnější. Po půlhodině vylekal bývalého pardubického gólmana Letáčka v ostravské bráně tvrdou ranou pod břevno Darmovzal, ve 41. minutě pak Kpozo ve vápně srazil Míška a Daněk z penalty panenkovsky dloubákem poslal Pardubice do vedení.

Druhý poločas už Baník odstartoval mohutným tlakem. Hned po 15 sekundách Ewertonovu bombu z 30 metrů Budinský odklonil na roh. V 50. minutě si dal Brazilec repete a výstavní dělovkou z 25 metrů už rozvlnil síť.

Ostrava pak i nadále svírala soupeře před pokutovým územím. Bývalý gólman Baníku Budinský však kryl střely Buchty i Riga. Hosté zahrozili z ojedinělého brejku v 68. minutě, kdy Letáček vychytal Tischlera a Sychra prováhal dorážku.

Z velkého tlaku si domácí vytvořili největší šanci dvě minuty před koncem. Tečovanou ránu Ewertona Budinský jen reflexivně vyrazil před sebe a Kubala z malého vápna přestřelil branku už za překonaným gólmanem.

Hned vzápětí se do vápna probil Šín, ale i jeho pokus pardubický gólman zlikvidoval. V rozkouskovaném nastavení už Východočeši remízu udrželi a na stadionu Baníku po jarním triumfu 4:2 podruhé za sebou bodovali. Ostravští neprohráli už šest kol, doma v lize ale po sérii čtyř vítězství tentokrát ztratili.

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:3 (0:2)

Branky: 64. Pilař - 15. a 34. Karabec, 71. Kuchta. Rozhodčí: Hocek - Kříž, Machač - Starý (video). ŽK: Wiesner, Friis (asistent trenéra). ČK: 19. Olatunji (všichni Sparta). Diváci: 9300 (vyprodáno).
Hradec: Bajza - Klíma, Ševčík, Čihák, Horák - Kodeš (70. Kučera), Dancák (46. Hais) - Harazim (46. Rada), Ladislav Krejčí I (83. Šašinka), Pilař - Vašulín. Trenér: Kotal.
Sparta: Vindahl - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Preciado (67. Wiesner), Sadílek (84. Laci), Kairinen, Zelený - Karabec (67. Pešek), Haraslín (15. Kuchta, 84. Sejk) - Olatunji. Trenér: Priske.

Fotbalisté Sparty v 11. kole první ligy zvítězili 3:1 v Hradci Králové a v čele tabulky mají pětibodový náskok na Slavii, která hraje od 18:00 v Liberci. Skóre otevřel v 15. minutě Adam Karabec, jenž přidal o o více než čtvrt hodiny později druhý zásah. To už hráli Pražané bez vyloučeného Victora Olatunjiho, který dostal v 19. minutě druhou žlutou kartu. V 64. minutě snížil Václav Pilař, v 71. minutě ale přidal Jan Kuchta třetí gól obhájců titulu.

Sparta udržela neporazitelnost v ligovém ročníku a na hřišti Hradce uspěla pošesté za sebou. Letenští získali venku ze šesti zápasů 14 bodů, což je nejlepší bilance v soutěži. "Votroci" ve čtvrtém soutěžním duelu pod vedením trenéra Václava Kotala poprvé prohráli a dnešního soupeře neporazili v lize podvanácté v řadě. V neúplné tabulce patří Východočechům desátá příčka.

Sparťanský trenér Brian Priske udělal oproti čtvrtečnímu duelu Evropské ligy na hřišti Betisu Sevilla (1:2) šest změn v zahajovací jedenáctce. Po trestu za červenou kartu a absenci v minulém kole se vrátil do sestavy kapitán Letenských Ladislav Krejčí. Kotal, který za Spartu v minulosti hrál i ji trénoval, nasadil stejnou základní sestavu jako před týdnem v derby proti Pardubicím (1:1).

Priske musel brzy sáhnout do sestavy znovu, zraněného nejlepšího střelce soutěže Haraslína nahradil Kuchta. A právě reprezentační útočník se o pár vteřin později podílel na úvodní brance. Karabec rozjel po pravé straně akci, míč se k němu přes Olatunjiho s Kuchtou vrátil a český reprezentant do 21 let sám před Bajzou nezaváhal.

V 19. minutě Olatunji atakoval ve výskoku Ševčíka, za což od sudího Hocka uviděl druhou žlutou kartu. Sparta inkasovala už čtvrtou červenou kartu v ligové sezoně, což je spolu s Mladou Boleslaví nejvíc ze všech týmů.

Domácí následně zvýšili aktivitu, skóroval ale opět favorit. Zelený ve skluzu ještě nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče, o chvíli později ale Preciado kolmicí našel na hranici vápna Karabce, jenž se po elegantním zpracování opět trefil přesně k bližší tyči. Dvacetiletý záložník dal třetí ligový gól v ročníku a poprvé v nejvyšší soutěži zaznamenal dvě branky v jednom utkání.

Po změně stran favorit dlouho kontroloval náskok, v 64. minutě se však vyprodané hlediště královéhradeckého stadionu dočkalo snížení. Po rohu se míč odrazil ve skrumáži až k Pilařovi, jenž ho zblízka protlačil přes Vindahla do sítě. Zkušený záložník dal druhý ligový gól v sezoně.

Radost domácích trvala pouhých sedm minut. Sparťan Krejčí z vlastní poloviny dlouhým pasem vyslal do brejku Kuchtu, který podobně jako před rokem za reprezentaci v Lize národů proti Španělsku přeloboval brankáře a zapsal pátou branku v ligovém ročníku. Zároveň navázal na vítěznou trefu z minulého kola proti Plzni (2:1).

S 30 góly nejlepší ofenziva soutěže mohla o 10 minut později přidat pojistku, Kuchta ale po kličce brankáři Bajzovi z úhlu prováhal správný okamžik k zakončení. Na druhé straně Kučera donutil Vindahla táhlou střelou k efektnímu zákroku.

"Votroci" si v závěru vypracovali tlak, kontaktní branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Sparta prodloužila venkovní sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na 17 utkání, naposledy tam prohrála loni v říjnu na Slavii (0:4).

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:3 (2:1)

Branky: 5. Kulenovič, 8. Preisler - 16. Schranz, 53. Van Buren z pen., 87. Zafeiris. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Matoušek - Zelinka (video). ŽK: Červ, Fukala, Okoh, Varfolomejev - Ogbu, Zafeiris, Provod, Schranz, Van Buren. Diváci: 5927.
Liberec: Bačkovský - Fukala (90. Okoh), Chaluš, Purzitidis - Ghali (73. Doumbia), Červ (73. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Preisler - Frýdek (61. Višinský), Tupta - Kulenovič. Trenér: Kozel.
Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Holeš - Douděra (46. Tomič), Zafeiris, Oscar, Provod (79. Jurásek) - Wallem (46. Van Buren) - Schranz (84. Jurečka), Chytil (63. Tijani). Trenér: Trpišovský.

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 11. kole první ligy v Liberci 3:2, přestože už po osmi minutách prohrávali 0:2. Slovanu zajistili dvoubrankový náskok Luka Kulenovič s Dominikem Preislerem, ale po čtvrthodině hry snížil Ivan Schranz a v 53. minutě z již sedmé penalty červenobílých v tomto ročníku nejvyšší soutěže srovnal střídající Mick van Buren. V 87. minutě dokonal obrat Christos Zafeiris.

Slávisté navázali na čtvrteční výhru v druhém kole skupiny Evropské ligy nad Tiraspolem (6:0) a v nejvyšší soutěži naplno bodovali po dvou remízách. Vršovičtí zůstávají spolu se Spartou jedinými dvěma neporaženými celky v ligové sezoně a na letenského lídra tabulky ztrácejí z druhého místa dva body. Liberečtí už šest kol po sobě nezvítězili a jsou jedenáctí. Trenérovi Slavie Jindřichu Trpišovskému vyšel souboj proti bývalému zaměstnavateli, naopak kouč Slovanu Luboš Kozel proti klubu, za který hrával, se Severočechy nebodoval.

Slavia v minulých dvou ligových zápasech v Liberci inkasovala jako první a dobře nezačala ani tentokrát. Tupta ještě ve třetí minutě neuspěl, ale o chvíli později už domácí vedli. Frýdkovi ještě pokazila radost tyč, následnou střelu Ghaliho však už v akrobatické pozici tečoval za brankáře Mandouse Kulenovič. Bosenská letní posila Slovanu skórovala v české lize podruhé.

Pražané si v obraně počínali nedůrazně a v osmé minutě inkasovali podruhé. Na centru Ghaliho z pravé strany si naskočil Preisler a hlavičkou pod břevno zvýšil. V lize se trefil poprvé od května 2018, kdy ještě oblékal dres pražské Dukly.

Červenobílí se rychle vrátili zpět do hry. Holeš ještě hlavičkou minul, ale v 16. minutě přiťukl na hranici vápna Chytil za obranu Schranzovi a ten překonal Bačkovského, jenž dostal poprvé v ligovém ročníku mezi tyčemi šanci před Vliegenem. Slovenský univerzál navázal na gól ze čtvrtečního duelu s Tiraspolem.

Ve 23. minutě vypálil domácí Tupta a zasahovat musel Mandous. Na opačné straně měli vzápětí slávisté hodně blízko k vyrovnání. Provod si naskočil na centr z pravé strany, trefil však zblízka pouze zadní tyč.

Dotáhnout manko favorit dokázal až chvíli po změně stran. Ve 49. minutě trefil míč po odrazu od Ogbua ve vápně Preislera do ruky a sudí Pechanec po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru nařídil k nevoli Severočechů penaltu.

Vršovičtí zahrávali už sedmý pokutový kop v ligovém ročníku, nejvíce ze všech týmů. Někdejší liberecký útočník Van Buren, který v poločase vystřídal Wallema, z pokutového kopu nezaváhal a v 53. minutě srovnal.

Poté se za údajnou ruku dožadovali penalty i domácí, Pechanec však po konzultaci s videorozhodčím nechal hru pokračovat. Když už se zdálo, že se mužstva stejně jako v minulém vzájemném duelu U Nisy rozejdou smírně 2:2, přihrál v 87. minutě Jurásek Zafeirisovi a ten zakončil individuální akci přesně k tyči. Norský záložník dal svůj třetí gól v české lize. Slavia v Liberci zvítězila poprvé po dvou zápasech.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2 (2:2)

Branky: 22. Jirka z pen., 38. Mosquera 46. Vydra - 30. Krulich, 34. Chramosta. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Leška - Kocourek (video). ŽK: Durosinmi, Mosquera, Šulc, Bakoš (asistent trenéra) - Hurtado, Kratochvíl, Látal (trenér). Diváci: 8505.
Plzeň: Staněk (78. Tvrdoň) - Dweh, Hranáč, Jemelka - Jirka, Traoré (64. Chorý), Kalvach, Mosquera (78. Cadu) - Šulc - Vydra (64. Bucha), Durosinmi (90.+6 Kopic). Trenér: Koubek.
Jablonec: Hanuš - Tekijaški, Martinec, Hurtado - Štěpánek, Houska (90.+3 Alégué), Kratochvíl, Polidar - Čanturišvili, Chramosta - Krulich (66. Drchal, 82. Jovovič). Trenér: Látal.

Fotbalisté Plzně v 11. kole první ligy porazili Jablonec 3:2 a vrátili se na třetí místo neúplné tabulky. Domácí v nejvyšší soutěži vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů, navíc mají k dobru odložené utkání v Mladé Boleslavi. Severočeši venku v lize podvanácté za sebou nezvítězili a jsou čtrnáctí.

V úvodní půli padly hned čtyři branky. Viktorii poslal do vedení Erik Jirka z penalty, poté za Jablonec odpověděli Matouš Krulich a Jan Chramosta. Poločasovou remízu zařídil Jhon Mosquera. Hned po změně stran otočil skóre ve prospěch domácích Matěj Vydra. Viktoria poté přišla o zraněného brankáře Jindřicha Staňka, jenž byl v 78. minutě odvezen ze hřiště.

V plzeňské základní sestavě udělali trenéři pět změn od čtvrteční výhry 2:1 v Astaně v utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Zraněného Hejdu v obraně zastoupil Jemelka, který kapitána vystřídal už v Kazachstánu. Od začátku dostali šanci i záložníci Jirka, Mosquera a Traoré a útočník Vydra.

Jablonečtí se hned ve druhé minutě dostali do velké šance. Po rohu a Štěpánkově teči zblízka reflexivně vyrazil míč Staněk, z následné dorážky Tekijaški přestřelil.

Domácí ve 22. minutě otevřeli skóre. Štěpánek v šestnáctce podrazil Traorého a nařízenou penaltu proměnil Jirka. Slovenský reprezentant vstřelil i třetí soutěžní gól sezony z pokutového kopu.

Severočeši ve 30. minutě vyrovnali. Po Štěpánkově přihrávce se trefil osmnáctiletý útočník Krulich, jenž se prosadil ve druhém ligovém zápase po sobě.

Už za čtyři minuty Martinec využil špatné plzeňské rozehrávky, vyslal do úniku Chramostu a ten překonal Staňka. Druhou ligovou branku v ročníku proti bývalému týmu příliš neslavil.

Západočeši vyrovnali ve 38. minutě, kdy se výstavní ranou z přímého kopu prosadil Mosquera. Kolumbijský křídelník skóroval poprvé v sezoně nejvyšší soutěže.

V závěru první půle nejprve Vydra zahodil samostatný únik, o chvíli později dorazil míč do branky, ale sudí Berka po zásahu videorozhodčího a kontrole u monitoru gól odvolal kvůli útočnému faulu Durosinmiho na Martince.

Vydra si spravil chuť už v deváté sekundě druhého dějství, kdy se prosadil tvrdou ranou po přihrávce od Durosinmiho. V ligovém ročníku si připsal premiérový gól.

Staněk v 73. minutě vypíchnul míč před Drchalem, který ho však zasáhl. Reprezentační gólman zůstal ležet a po dlouhém ošetřování musel být naložen na nosítka a odvezen ze hřiště. V brance ho nahradil Tvrdoň.

Západočeši si poté vytvořili tlak a několik velkých šancí na pojišťovací gól, jenže střídající Chorý hlavičkoval vedle, Šulc neprostřelil gólmana Hanuše a z dobré pozice minuli také Hranáč s Durosinmim. V závěru osmiminutového nastavení Kopic nevyzrál na Hanuše.

Plzeňští už o těsný náskok nepřišli, protože Tekijaški těsně před koncem zblízka minul branku. Viktoria doma v nejvyšší soutěži s Jabloncem podesáté za sebou neprohrála, z toho podeváté naplno bodovala.