Finále je úspěch, škoda, že jsme nevyužili naše šance, litoval Hummels. Real potvrdil svou kvalitu

Mats Hummels, jeden z nejzkušenějších hráčů Borussie Dortmund, byl po sobotní porážce 0:2 ve finále Ligy mistrů na své mužstvo hrdý. Veterán v sestavě BVB litoval neproměněných šancí a vyzdvihl soupeře: „Chybělo málo, abychom skórovali... A pak jsme inkasovali gól ze standardky. Tak to Real dělá vždycky."

Dortmund byl dlouhou dobu nebezpečnější, ale z mnoha šancí se neuchytila ani střela Niclase Füllkruga, která orazítkovala tyč.

A tak se o slovo už popatnácté v historii Ligy mistrů přihlásil Real. Jeho fotbalisté dokázali v závěru druhé půle dvakrát skórovat v rozmezí 10 minut a bylo rozhodnuto.

Nejprve se po rohovém kopu hlavou prosadil Dani Carvajal, načež bývalý záložník Dortmundu Jude Bellingham vybídl Viníciuse Júniora, jenž ukončil sen Borussie o historicky druhém vítězství ve slavné milionářské soutěži.

FINÁLE ZLOMILA POLOČASOVÁ PORADA I S NÁHRADNÍKY. ANCELOTTI MÁ JAKO PRVNÍ TRENÉR V HISTORII PĚT TITULŮ Z LIGY MISTRŮ: JE TO SEN, HLÁSÍ

Podle Hummelse, jenž se po zápase rozpovídal pro televizní stanici ZDF, odehrálo BVB skvělý zápas. „Ukázali jsme hodně odvahy, srdce a fotbalového umění. Chybělo málo, abychom skórovali... A pak jsme inkasovali gól. Tak to Real dělá vždycky," řekl zkušený obránce, jenž byl na výkon svého týmu hrdý.

„Ukazuje to jejich kvalitu. Dnes bylo potřeba i trochu štěstí," povzdechl si fotbalista, který schází v německé nominaci na blížící se Euro.

NEPORAZITELNÝ REAL! BÍLÝ BALET VE DRUHÉ PŮLI ROZHODL O VÍTĚZSTVÍ NAD DORTMUNDEM VE FINÁLE LIGY MISTRŮ

Trenér Dortmundu Edin Terzič řekl, že jeho tým si zasloužil o něco víc, ale chyběl mu instinkt zabijáka. „Především v prvním poločase jsme měli pocit, že je máme. Od první vteřiny jsme jim ukázali, že jsme tu od toho, abychom vyhráli," uvedl kouč BVB.

Brankář Dortmundu Gregor Kobel pak zmínil obrovské zklamání. „Proti Realu Madrid nemáte příliš mnoho šancí, my jsme své šance měli a měli jsme z nich jednou nebo dvakrát něco vytěžit," litoval zahozených šancí rodák z Curychu, jenž vzápětí dodal: „Nicméně dostat se do finále je obrovský úspěch."

Zdroj: Borussia Dortmund