Olomouc B brala bod s Prostějovem, Sigmě nepomohly k výhře ani posily z áčka. Tabulku vede Vlašim

Chance Národní Liga měla v sobotu na programu jediný zápas a fanoušci se v něm gólu nedočkali. Rezerva Sigmy Olomouc remizovala doma 0:0 s Prostějovem. Béčko Sigmy si připsalo první bod v soutěži, Prostějov podruhé remizoval a frčí soutěží se skóre 0:0. Už v pátek Zlín v domácí premiéře porazil Táborsko 1:0. Brněnská Zbrojovka remizovala v Opavě 1:1. Tabulku vede Vlašim po výhře 2:0 nad Chrudimí.

Zlín - Táborsko 1:0

Zlínská Letná po deseti letech zažila atmosféru druhé nejvyšší soutěže. V domácí premiéře letošního ročníku Zlínští poměřili síly s celkem z jihu Čech, se kterým mají příznivou domácí bilanci (2-0-1). Loňští barážisté si v úvodním kole poradili s rezervou pražské Slavie, již pokořili výsledkem 3:1. Ševci jako jeden z hlavních favoritů Chance Národní Ligy vybojovali na hřišti Líšně jen bod za bezbrankovou remízu.

V úvodní čtvrthodině hry měla obě mužstva k dispozici zajímavé standardní situace, ale ani jedna z nich nebyla zakončena tak, aby se měnilo skóre. První vážnější šance utkání byla k vidění zkraje 21. minuty, kdy z hrany pokutového území napřáhl Zviad Načkebia. Střelecký pokus gruzínského středopolaře se ale nevešel mezi tři tyče. Nejvážnější akce přišla necelých pět minut před poločasovým hvizdem. David Machalík rozehrával rohový kop a po několika odrazech v hostujícím vápně míč orazítkoval břevno.

V úvodu druhého dějství pokračovali domácí v aktivitě. David Tkáč několik metrů před pokutovým územím obral soupeře o míč, ale jeho průnik zastavila včas defenziva Táborska. 65. minuta nabídla největší příležitost dosavadního průběhu střetnutí. Nabídku Lukáše Bartošáka skvěle na hraně šestnáctky sklepl hrudí Tkáč příhodně pro Patrika Brandnera, ten však v souboji tváří tvář s gólmanem Pastornickým neuspěl. Na druhé straně po malé chvíli napřáhl ze střední vzdálenosti Jiří Kateřiňák, ale ani on nerozvlnil síť.

Zkraje 73. minuty se už skóre měnilo, o což se postaral David Tkáč. Talentovaný zlínský mladík se dostal na rohu pokutového území ke skákavému balonu a pravačkou jej poslal k tyči hostující branky. V samotném závěru měli hosté ještě k dispozici zajímavou standardní situaci, ale nerozehráli ji ideálně a ve šlágru druhého kola padli.

Zdroj: FC Zlín

Opava - Brno 1:1

Druhé kolo Chance Národní Ligy přineslo konfrontaci dvou aspirantů na postup. Domácí Opava hostila Zbrojovku Brno. Oba týmy dělil v uplynulé sezoně jediný bod a zatímco Zbrojovka zvládla úvodní zápas nového ročníku vítězně, svěřenci Tomáše Zápotočného vkročili do sezony divokou remízou 3:3. A vyrovnané bylo i páteční utkání na Městském stadionu v Opavě. Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, slezané ale jejich úvodní nápor ustáli a nepustili svého soupeře do žádné větší šance.

První střely se fanoušci dočkali ve 20. minutě, Filip Blecha svůj pokus ale nasměroval pouze do boční sítě. Ve 25. minutě již přišel první gólový moment: Lucas Kubr našel ve vápně parádním centrovaným balonem Romana Potočného, který na nic nečekal a z voleje uklidil míč k pravé tyči Richterovy brány.

SEMAFOR CHN LIGY: PĚT REMÍZ, TVRDÝ NÁRAZ REZERV, ALE TAKÉ DOBRÝ START HLAVNÍCH FAVORITŮ

Opavští fotbalisté po inkasovaném gólu zvýšili svou ofenzivní aktivitu za což byli náležitě odměněni. Ve 43. minutě poslal Blecha z rohového kopu do vápna nepříjemný centr. Ten sice dokázal Sváček ještě vyrazit, míč se však odrazil k Solomonovi Omalemu, který se z hranice malého vápna nemýlil, pravačkou srovnal skóre na 1:1 a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal opět převahou svěřenců trenéra Hynka a v 53. minutě nechybělo mnoho k tomu, aby se opět ujali vedení. Zpoza velkého vápna totiž napřáhl Jakub Janetzký, svou šajtli ale nasměroval těsně nad břevno. V 73. minutě zahrozili po dlouhé době také domácí, technický pokus Felixe Čejky ovšem pouze orazítkoval pravou tyč brněnské branky.

Hned o minutu později dopravil míč do sítě Libor Kozák, který nastoupil za Opavu poprvé po 16 letech, gólovou radost mu však překazil zvednutý praporek čárového rozhodčího. V nastavení druhého poločasu ještě viděl druhou žlutou kartu Jakub Řezníček, další gól už ale nepadl a zápas tak skončil remízou 1:1.

Jihlava Vyškov 1:1

Druhé kolo Chance Národní Ligy nabídlo utkání mezi Jihlavou a Vyškovem. Vysočině se ani napodruhé nepodařilo na domácí půdě získat cenné tři body. Radost však nemá ani Vyškov, který nedokázal skórovat z vyložených šancí, a tak se oba celky musí po trefách Maximiliena Boussa a Filipa Vedrala spokojit s pouhým bodem.

Vlašim - Chrudim 2:0

Chrudim ve druhém kole Chance Národní Ligy nenavázala na úspěšný vstup do soutěže a padla na hřišti Vlašimi. Středočeši po trefách Filipa Lehkého a Jana Závišky vyhráli 2:0 a zapsali tříbodový zisk v sezoně.

Olomouc B - Prostějov 0:0

Čekalo se, že olomoucká rezerva díky domácímu prostředí i posilám z A-týmu, mezi které se zařadil Martin Pospíšil, Matúš Macík, Vít Beneš nebo Jan Vodháněl, vstoupí do utkání o něco aktivněji. To se potvrdilo, ale žádný velký tlak k vidění nebyl. Prostějov bránil velmi pozorně a první větší šance tak byla k vidění až ve 13. minutě. K hlavičce v pokutovém území se dostal Vodháněl, ale gólman Luděk Vejmola byl připraven.

Poté se hra ucelila v jednotný obraz. Oba týmy sice poměrně s chutí útočily, ale v poslední třetině hřiště se hráčům nedařilo překonávat soupeřovu obranu. Z utkání se tak postupně stal hlavně boj o střed pole bez většího vzrušení. Sigma zapnula až s blížícím se koncem poločasu, ale Yunusa Muritala pálil z otočky mimo. Ve 44. minutě pak měl Pospíšil k dispozici přímý kop, z dobré pozice však trefil jen zeď. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé poloviny vstoupila lépe Olomouc. Nebezpečně šajtlí střílel Pospíšil, ale branku netrefil. Osměloval se i Prostějov, avšak okolo šestnáctky působil bezradným dojmem. Sigma na tom nebyla o moc lépe, fanoušci tak sledovali místo kombinací spíše jednoduché nákopy a centry, ani tato taktika však týmům úspěch nepřinesla. Ke konci utkání již byla vidět větší únava, což bylo kvůli velkému horku pochopitelné.