Sparta je po obratu v derby stoprocentní. Slavii zařídil výhru navrátilec do sestavy Jurečka

Sparta i s mnoha změnami v sestavě zvládla ve 4. kole Chance Ligy pražské derby na stadionu Bohemians a z Dolíčku si odvezla cenné tři body. Klokani se sice po brance Júsufa dostali ve 40. minutě do vedení, Letenští ale dokázali ještě v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnat, když se trefil Indrit Tuci. O zaslouženém vítězství svěřenců Larse Friise rozhodl ve druhé půli po nahrávce Lukáše Haraslína Veljko Birmančevič. Slavia zvítězila nad Olomoucí 2:0 a v Edenu tak bodovala už ve 13. zápase nejvyšší české soutěže v řadě. O výsledku rozhodl již v šesté minutě utkání Václav Jurečka, který při svém premiérovém startu v sezoně proměnil pokutový kop. Zatímco sešívaní zůstávají s brankářem Antonínem Kinským v lize nepřekonáni a tudíž i neporaženi, Sigma pod trenérem Tomášem Janotkou poprvé padla.

Jablonec podruhé v sezoně zvítězil, když triumfoval na hřišti Dukly Praha 2:0. Pikantní na zápase bylo, že se na lavičkách představili dlouholetí trenéři soupeřů Petr Rada a Luboš Kozel. První body v sezoně získali fotbalisté Teplic, kteří porazili Liberec 2:1. Vítězný gól zápasu vstřelil v 94. minutě Abdallah Gning. Ambiciózní Liberec tak prohrál podruhé za sebou.

Kováč si po další prohře Liberce nebere servítky: Byli jsme příšerní. Kdybych mohl, střídám devět hráčů

Bohemians ve čtvrtém kole Chance Ligy přivítali v Ďolíčku vedoucí Spartu, která se po třech odehraných kolech stále mohla chlubit stoprocentní bilancí. Hosty z Letné čeká již v úterý nesmírně důležitá odveta předkola Ligy mistrů v Bukurešti, a tak trenér Lars Friis sáhl k mnoha změnám v základní sestavě. Právě spolupráce dvou nových hráčů vedla k první větší příležitosti, když Kryštof Daněk přihrávkou našel nabíhajícího Tomáše Wiesnera, který střelou mířil na zadní tyč. Michal Reichl v brance ale domácí podržel.

Ve 13. minutě se do nebezpečné situace poprvé dostali i domácí, tečovaná střela Jana Matouška však mířila pouze doprostřed branky. Z protiútoku se ale okamžitě do další velké brankové příležitosti dostala Sparta, když po přiklepnutí Wiesnera střílel tvrdě k tyči Daněk, Reichl ale vytáhl parádní zákrok. Aktivně hrající Wiesner zkoušel v 25. minutě překvapit gólmana domácích střelou ze střední vzdálenosti, ten však jeho střelu s problémy vyrazil.

Sparta měla i nadále výraznou územní převahu, Bohemka se pouze bránila, a tak gól domácích přišel jako blesk z čistého nebe. Martin Vitík míč hlavičkoval tak nešťastně, že ho naservíroval přímo do běhu Júsufovi, ten si obhodil dalšího sparťanského stopera Mathiase Rosse a běžel sám na branku. Se samostatným únikem si bahrajnský forvard úspěšně poradil a domácí tak šli ve 40. minutě do vedení. Klokani však vedení dlouho neudrželi, těsně před odchodem do kabin se totiž po centru Wiesnera trefil z voleje nikým nehlídaný Indrit Tuci.

Baník odmítl prodat Riga do MLS. Získal by za něj ještě víc peněz než za Letáčka

Po změně stran tempo hry trochu opadlo a na první velkou příležitost se muselo čekat až do 62. minuty. To po levé straně unikl střídající Lukáš Haraslín, krásně před brankou našel Veljka Birmančeviče a ten neměl problém zakončit do odkryté branky. V 65. minutě se opět po souboji s Vitíkem dostával do nebezpečné situace Júsuf, po kontaktu se sparťanským obráncem upadl, ale sudí Karel Rouček zákrok jako nedovolený neposoudil a verdikt nezvrátil ani systém VAR.

O pár minut později se po narážečce Birmačeviče řítil do další šance Haraslín, po kličce brankáři ale musel zakončovat z velkého úhlu a trefil pouze boční síť. Sparta i nadále diktovala tempo hry, do několika slibných příležitostí se probojoval Victor Olatunji, skóre se ale neměnilo. V 86. minutě střílel nebezpečně Lukáš Sadílek, ale jeho pokus skončil vedle. Klokani se ještě pokusili o závěrečný nápor v pětiminutovém nastavení, ale do šancí se dostávali spíše hosté.

Sparta tak i po čtvrtém kole Chance ligy zůstává v čele tabulky s plným počtem bodů.

Slavia stále neinkasovala

Sešívaní do utkání vstupovali v dobré náladě, jelikož ve středečním zápase třetího předkola Ligy mistrů zvládli s přehledem porazit belgický Royale Union SG. Slavia zároveň chtěla proti Olomouci, která pod vedením trenéra Janotky v úvodu nové sezony ještě neprohrála, odčinit poslední porážku ze vzájemného měření. Vykročit za odplatou se domácím podařilo skvěle.

Hned v šesté minutě kapitán Slavie Jan Bořil nastřelil ruku Jakuba Pokorného a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil nejlepší střelec posledních dvou ročníků nejvyšší české ligy Václav Jurečka, jenž nastoupil v aktuální sezoně vůbec poprvé, a Pražané šli do vedení.

Produktivní forvard byl při chuti, jeho pokus z 16. minuty ale Tadeáš Stoppen zneškodnil. O tři minuty později se k přímému kopu postavil Christos Zafeiris, jehož krásnou střelu zastavila až tyč olomoucké branky. V závěru prvního poločasu se domácí stáhli a lehkou herní převahu měla Sigma. Větší šanci si však nevypracovala a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Nečekaná posila pro Dynamo! Z Baníku se vrací nigerijský útočník

Druhý poločas začal stejně vlažně, jako ten první skončil. Na pořádnou šanci jsme tudíž museli čekat až do 63. minuty, kdy se před Stoppenem objevil Jurečka. Potvrzení slávistického vítězství ale přišlo až v 88. minutě, kdy střídající El Hadji Malick Diouf předvedl parádní individuální akci a za přispění teče bránícího hráče vstřelil druhý gól.

Brankář Antonín Kinský tak i ve čtvrtém ligovém utkání udržel čisté konto a v lize zůstává jako slávista nepřekonán. Sešívání i díky němu naplnili předpoklady, v Edenu ponechali všechny tři body a úspěšně zareagovali na výhru konkurenční Sparty, zatímco Olomouc poprvé v soutěžním utkání pod trenérem Janotkou padla.