Fantastický gól, oslavuje Norimberk parádní Ševčíkův zásah. Mladý Čech se trefil po dvou minutách na hřišti

Ofenzivní záložník Michal Ševčík se v Německu rozstřílel. Soutěžní debut v dresu Norimberku ozdobil gólem v 1. kole Německého poháru do sítě Saarbrückenu. Když pak jako střídající hráč naskočil do zápasu druhé nejvyšší soutěže na půdě Darmstadtu, stačily mu dvě minuty na to, aby vyrovnal na konečných 1:1.

Trenér Miroslav Klose poslal Ševčíka na plac v 59. minutě a mladý Čech se mu odvděčil za pár desítek sekund vyrovnávací trefou na 1:1. Mladý sparťan, který je ve druhé bundeslize na hostování s opcí, se trefil z pětadvaceti metrů. Klubový online ze zápasu gól hodnotí slovem fantastický.

V 74. minutě se dostal na hřiště i další Čech Ondřej Karafiát. Při pohledu do statistik je znát, že Darmstadt měl v utkání navrch. Držení míče bylo 60:40 pro domácí, ti měli i více střel (18:5), i střel na branku (7:4). Darmstadt zahrával i více rohových kopů (13:2). Konečné skóre ale bylo 1:1.

Norimberk má po třech kolech na kontě čtyři body a patří mu průběžné desáté místo tabulky.

Hložek slaví první výhru s Hoffenheimem, gól ale nevstřelil. V základní sestavě hrál i Kadeřábek