Kuchta se poprvé prosadil v dresu Midtyjllandu. Gabriel nehrál, ale fandil v kotli

Český útočník Jan Kuchta podruhé naskočil v základní sestavě Midtjyllandu a v dresu úřadujícího dánského mistra vstřelil svůj první gól. V pohárovém utkání proti druholigovému Hillerodu nasměřoval svůj tým k výhře 4:1 a pomohl k jednoznačnému postupu do osmifinále.

Kuchta se prosadil v 18. minutě, kdy si na hranici penalty našel odražený míč po střele Kristoffera Askildsena a hlavou ho vrátil do branky. Ve 31. minutě přidal asistenci u branky Arala Simsira a korunoval tak svůj skvělý vstup do zápasu.

KUCHTA HNED V PREMIÉŘE V MIDTJYLLANDU ASISTOVAL U GÓLU A POMOHL K VÝHŘE

“Byl to pro nás opravdu moc příjemný večer. Je to důležité vítězství, protože jsme chtěli a museli jít dál. Pro mě je o to příjemnější, protože jsem dal svůj první gól za Midtjylland,” řekl po zápase Kuchta.

Útočník, který do Dánska přišel v závěru přestupového období z pražské Sparty, se v klubu z Herningu dlouho nerozkoukával. Ve třech zápasech odehrál lehce přes 150 minut a pyšní se zajímavou bilancí jednoho gólu a dvou asistencí.

Do statistik se nezpasal pouze v prestižním duelu s Kodaní v němž odehrál lehce přes hodinu.

Jak v duelu proti hlavnímu konkurentovi v boji o titul, tak v pohárovém zápase s Hillerodem zůstal mimo soupisku český bek Adam Gabriel. Na výjezdě v Hillerodu se překvapivě objevil v kotli hostů, kde se na chvíli ujal i role speakera.

KUCHTOVA ROZLUČKA SE SPARTOU. HLAVNĚ CHCI ŘÍCT: DĚKUJI. KABINĚ, FANOUŠKŮM, VEDENÍ I RODINĚ, NIKDY NEZAPOMENU