Příbram znovu nevyhrála, bod si odvezly i Blšany

Fotbalisté Marily Příbram a Chmelu Blšany se rozešli v dohrávce 18. kola první ligy smírně po výsledku 1:1. Domácí tak získali svůj druhý jarní bod, ale současně si přidělali potíže s udržením v soutěži. Hosté naopak pátým zápasem bez prohry za sebou svoji pozici v bojích o záchranu částečně vylepšili.

Sychravé počasí se sněžením přilákalo do příbramských ochozů jen málo diváků, ale své návštěvy nemuseli litovat. Souboj sestupem ohrožených týmů přinesl poměrně aktivní hru z obou stran a dlouho měli navrch pohyblivější hosté. Domácí prokazovali, proč jsou v jarní tabulce na posledním místě: předváděli pomalou rozehrávku, pasivní hru v ofenzivě a individuální chyby obránců.

Právě jedna z nich vedla ve 12. minutě k vedení chmelařů. Šindelář z dvaceti metrů vyzkoušel pohotovost brankáře Pařízka, který sice stačil míč vyrazit, ale dobíhající Devátý do prázdné branky vstřelil první gól utkání.

Na druhý zásah se dlouho čekat nemuselo a domácím k němu pomohl sudí Kovařík. Riegel se probíjel do šestnáctky tak vehementně, až porazil Šourka, rozhodčí však souboj posoudil jako penaltu. Tu Otepka, hrající 250. ligový zápas, se štěstím proměnil. Současně tak ukončil po 399 minutách Slavíkovu neprůstřelnost.

Domácí špílmachr nehrál soutěžní zápas kvůli trestu a řadě odkladů utkání šest týdnů, ale dnes měl chuť do hry. Tři minuty před poločasem se Otepka mohl zapsat do ligové historie ještě významněji, protože pár kroků za půlící čárou zkusil nečekaně vystřelit a vracející se gólman Slavík měl hodně práce, aby jeho pokus vyrazil.

Příbram po přestávce přidala na důrazu a začala přebírat aktivitu. První slibnou akci si ale vypracovala až v 67. minutě, kdy střídající Čupr z levé strany našel nabíhajícího Frejlacha, jenže ten z osmi metrů nestačil míč kolenem usměrnit mezi tyče.

V domácí hře se projevovala stále větší křeč a místo šancí k vytoužené vítězné trefě se hráči dočkali pískotu nespokojených fandů. Příbram prožívá krušné jaro a dnešní remíza potvrdila, že nejde o náhodu. V závěru naopak byla ráda, že znovu neinkasovala.

Příbram - Blšany 1:1 (1:1)
Branky: 27. Otepka z pen. - 13. Devátý. Rozhodčí: Kovařík - Tulinger, Pokorný / Jílek. ŽK: Riegel, Divecký - Šindelář, Vorel. Diváci: 1268.

Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek (46. Čupr), Pleško - Buryán, Riegel, Otepka, Frejlach (88. Vošahlík) - Divecký, Klesa (74. Pilík). Trenér: Tobiáš.
Blšany: Slavík - Vorel, Müller, Šourek, Krejčí - Michal, Trapp, Devátý, Šindelář - Pešír (87. Broschinský), Volek (53. Polodna, 90. Zeher). Trenér: Bílek.

[ 05. 04. 2006 - ČTK / eFotbal.cz Foto: MARSfoto ]