Arsenal přejel Spurs, Blues deklasovali Bolton

[b]Aktualizováno.[/b] Minimálně na pár hodin se hráči Arsenalu dostali na druhé místo anglické Premier League. V severolondýnském derby totiž svěřenci Arséne Wengera přehráli na Emirates Stadium Tottenham vysoko 3:0, a dostali se tak o skóre před Manchester United. Za vítěze se dvakrát trefil kanonýr Van Persie. Ze zisku tří bodů se radují také hráči Chelsea, kteří zvítězili na půdě Boltonu 4:0.

Arsenalu pomohl k výhře nad městským rivalem především výborně zvládnutý konec prvního poločasu. Během jedné minuty rozveselili Gunners zaplněný Emirates Stadium hned dvakrát a na to už Tottenham nedokázal reagovat. Naděje hostů na zisk alespoň jediného bodu definitivně pohřbil svým druhým gólem Van Persie půl hodiny před koncem duelu.

Při prvním gólu těžilo domácí mužstvo především z dravosti nizozemského střelce Robbie Van Persieho, který se ve vápně dostal před bránícího soupeře a střelou z první poprvé rozvlnil síť. Další gól padl ihned po rozehrávce hostů. Cesc Fabregas využil zaváhání soupeře v rozehrávce, obešel tři protihráče a z hranice pokutového území zvýšil skóre na 2:0.

Snaha Tottenhamu udělat ještě něco s výsledkem z úvodu druhé půle se v 60. minutě přeměnila na zmar. Stalo se tak po druhé trefě van Persieho, který svému týmu definitivně zajistil tříbodový zisk a tedy i alespoň dočasné druhé místo před Manchesterem United.

Zbytek utkání se už dohrával v exhibičním tempu. Nejblíže ke čtvrtému gólu "kanonýrů" byl chorvatský reprezentant Eduardo, který se po brejku octnul zcela sám před Gomesem. V zakončení si však původem Brazilec počínal až příliš lehkovážně.

Anglická fotbalová Premier League, sobotní zápasy 11. kola:

Arsenal - Tottenham 3:0 (2:0)
Branky:
42. a 60. Van Persie, 43. Fábregas.

Burnley - Hull 2:0 (1:0)
Branky:
20. z pen. a 77. Alexander. ČK: 70. Geovanni (H).

Everton - Aston Villa 1:1 (1:0)
Branky:
45+1. Biljaletdinov - 47. Carew. ČK: 88. Biljaletdinov - 90. Cuellar.

Sunderland - West Ham United 2:2 (1:2)
Branky:
39. A. Reid, 76. K. Richardson - 30. Franco, 36. C. Cole. ČK: 45+2. K. Jones - 87. KOVÁČ.
Český defenzivní hráč Radoslav Kováč nastoupil v základní sestavě West Hamu, v 37. minutě dostal žlutou kartu a tři minuty před koncem utkání i červenou.

Bolton - Chelsea 0:4 (0:1)
Branky:
45+2. Lampard z pen., 61. Deco, 82. Knight vl., 90+1. Drogba. ČK: 45+1. J. Samuel (B).
Český reprezentační brankář Petr Čech odchytal za Chelsea celý zápas a udržel čisté konto.

Fulham - Liverpool 3:1 (1:1)