Přestřelku v Mladé Boleslavi zvládli lépe domácí

[b]Aktualizováno.[/b] Mladá Boleslav vedla po prvním poločasem nad Slováckem už 3:0, nakonec se ale museli Středočeši o výsledek obávat. Hosté se vrátili ve druhé půli do hry zásluhou Ondřejky a Smetany, domácí tým už si však tříbodový zisk pohlídal. Vítěznou trefu Boleslavi vstřelil Kulič.

Slovácko se chtělo po dvou triumfech v řadě prezentovat aktivní hrou, ovšem domácí byli od začátku nebezpečnější. Přestože jim v sestavě chyběli zranění Sylvestre s Chramostou, jejich útočné snažení tyto ztráty neotupily. Už v deváté minutě hostující gólman Vašek poprvé kapituloval, když si na Kuličův centr z rohového kopu naskočil dlouhán Rolko. O pět minut později to vypadalo se Slováckem ještě hůř, když se po parádní individuální akci prosadil Mendy.

Ve 26. minutě mohl snížit hostující útočník Ondřejka, jenže ve velmi dobré pozici nedokázal zakončit a za chvíli následoval trest. Produktivní půlhodinu Středočechů uzavřel kapitán Kulič. Hosté se potom dvakrát neúspěšně dožadovali pokutového kopu a v závěru první půle ještě přišli o zraněného brazilského záložníka Clebera.

Brzy po přestávce poslal trenér Slovácka Mazura do hry třetího útočníka Smetanu, který měl zvýšit údernost svého celku. Ligový nováček snížil v 66. minutě díky Ondřejkovi. Poté se dočkal i Smetana, který usměrnil Abrahámův centr do sítě brankáře Millera. Slovácko vycítilo šanci na bodový zisk a ve zbývajícím čase se snažilo vyrovnat, jenže to se hostům přes veškerou snahu a drtivý nápor už nepodařilo. Největší příležitost zneškodnil střídajícímu Kubáňovi tři minuty před koncem Miller.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)
Branky:
9. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič - 66. Ondřejka, 78. Smetana. Rozhodčí: Matějek - Košec, Drastík. ŽK: Procházka. Lemessa - Kordula. Diváci: 2830.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Procházka, Fabián (90. Janíček) - Mendy, Opiela, Rajnoch, Táborský (82. Kysela) - Kulič, Pecka (71. Lemessa). Trenér: Dušan Uhrin ml.

Slovácko: Vašek - Randa, Struhár, Kordula, Urbánek - Racko (48. Smetana), Abrahám, Zelenka, Cleber (41. Kubáň) - Švancara, Ondřejka. Trenér: Josef Mazura.