Teplice uspěly na Kladně a stále se drží v čele ligy

[b]Aktualizováno.[/b] Teplice odcestovaly na Kladno s cílem udržet si i po 13. kole ligové vedení. To se jim nakonec podařilo po výhře 2:0, která se zrodila až v poslední čtvrthodině utkání. Za Severočechy skórovali střídající náhradníci Vondrášek a Kalivoda.

První poločas střetnutí skýtal jednotvárný obraz - hrálo se prakticky jen na kladenskou branku, v níž dělal divy brankář Roman Pavlík. Kladenští vsadili na defenzívu a mužstvo Teplic za velké převahy dobývalo pokutové území. Do přestávky chytil Pavlík čtyři jisté góly a jednou jeho čisté konto zachránilo břevno, do něhož se po rohu trefil hlavou Matula. Tři šance, z nichž ta první už v 6. minutě zaváněla ofsajdem, chytil Mahmutovičovi a čtvrtou Ljevakovičovi. Gólman Teplic Tomáš Grigar si do přestávky prakticky nesáhl na míč. Domácí tým se dostal za svou polovinu jen při několika brejcích, ale jejich střely z větší vzdálenosti mířily mimo tyče.

Po přestávce se nic nezměnilo. Pavlík zlikvidoval výtečnými zákroky další tři šance, dokonce vyrazil střelu Ljevakoviče, který před ním stál sám. Už se zdálo, že kladenská obranná taktika povede k remízovému bodu, ale co se nepodařilo hráčům základní sestavy Teplic, to zvládli náhradníci. V 74. minutě vystřelil veterán Pavel Verbíř z 18 metrů do tyče a odražený balón poslal rozběhnutý Tomáš Vondrášek konečně za Pavlíkova záda.

Kladenští teprve potom začali uvažovat o tom, že by také mohli vstřelit branku. Začali hrát riskantně dopředu, ale první střelu mezi tyče za celý zápas vyslal až v 90. minutě Klinka. Grigar však jeho dobře umístěnou hlavičku vyrazil na roh, předtím společně s obránci vyřešil dva závary, které vznikly pod tlakem Kladna. Tepličtí podnikli několik brejků, při nichž měl nejblíže k dalšímu gólu Vachoušek. Nakonec však výsledek upravil v nastaveném čase David Kalivoda, jenž byl na hřišti snad necelou půlminutu. Vachouškův centr poslal přesně hlavou podruhé za záda muže zápasu brankáře Pavlíka.

SK Kladno - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branka: 74. Vondrášek, 90.+2 Kalivoda Rozhodčí: R. Kocián - Čecháček, Vysloužil. ŽK: Procházka (Kladno). Diváci: 1845.

SK Kladno: Pavlík - Mráz, Gross, J. Procházka, Hajník - Bartoš, Hlava, Szabo, Cigánek (81. Moravec) - Klinka, Šilhan (81. M. Zachariáš). Trenér: Martin Hřídel

FK Teplice: Grigar - Vidlička (46. Vondrášek), Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř, Klein (54. Rosa), Ljevakovič, Vachoušek, Stožický - Mahmutovič (90. Kalivoda). Trenér: Jiří Plíšek.