Olomouc pokračuje ve vítězném tažení, poradila si i s Jihočechy

Sigma Olomouc zvítězila v zápase 13. kola české nejvyšší soutěže nad Českými Budějovicemi 2:0, a pokračuje tak ve vítězném tažení. Tři body bere už ve třetím utkání v řadě. Za domácí vstřelili góly Ordoš a Michal Hubník, hosté se nezmohli na kloudnější akci.

Po výhrách s Brnem a na Slavii vstupovali hráči Olomouce do utkání s Českými Budějovicemi opět ve slušné pohodě. Trenér Zdeněk Psotka vsadil na stejné rozestavení jako při kanonádě s Brnem (5:0). Hrotového útočníka Šultese podporovali na křídlech Petr a Michal Hubník, zezadu pod hrotem nastoupil ještě další klasický útočník Ordoš. Naopak České Budějovice se trápí a lopotně sbírají v lize po bodíku.

Jako první pohrozil v utkání domácí klenot Hořava, který zdálky levačkou mířil jen kousek vedle levé tyče českobudějovické branky. Brzy poté už se Olomouc radovala z vedoucího gólu. Petr na pravé straně obelstil Leštinu a od brankové čáry poslal před branku vysoký centr. Míč přeletěl celou síť a na zadní tyči stačilo Ordošovi jen přeskočit obránce a trefil poloprázdnou branku.

Sigma byla v utkání v prvním poločase lepší a hosté se do mnoha akcí nedostali. Aktivně působil Hudson, ale byl příliš osamocen. V závěru poločasu mohl po individuální akci přidat druhý gól domácích Šultes. Využil své futsalové schopnosti, v pokutovém území si rychle prohodil míč mezi dvěma obránci a stejně rychle vystřelil. Gólman Kučera však na bližší tyči na brankové čáře stihl zachránit.

Začátek druhého poločasu zastihl hosty nepřipravené, hned z prvního útoku po Petrově akci využil nedorozumění obou stoperů útočník Hubník a před brankářem Kučerou stihl dopíchnout míč do branky. Sigma naprosto dominovala, Jihočeši měli vůbec problém udržet míč na útočné polovině. Domácí už ve druhé části druhého poločasu spoléhali především na držení balonu a to jim stačilo. V závěru přeci jen střídající domácí hráči oživili hru a blízko ke gólu byli ještě Štěpán a znovu Ordoš. Jihočeši však už větší příděl nedostali.

SK Sigma Olomouc - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky:
21. Ordoš, 46. M. Hubník. Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Teuber. ŽK: Onofrej - Žižka, Riegel. Diváci: 3186.

Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej - Rossi, Hořava (89. Otepka) - Ordoš - J. Petr (80. Bajer), Šultes, M. Hubník (72. Štěpán). Trenér: Zdeněk Psotka.

Č. Budějovice: P. Kučera - Riegel, Jarabica, Žižka, Leština - Hudson, Doležal, Černák, Krob (57. Dolejš) - Meszároš (67. T. Sedláček), Z. Ondrášek (82. Everson). Trenér: Jaroslav Šilhavý.