Mahmutovič šťastnou trefou sestřelil Jablonec

Hráči Teplic porazili v sobotním utkání 14. kola Gambrinus ligy doma Jablonec 1:0. Sobotní severočeské derby rozhodl bosenský útočník Aidin Mahmutovič, který svou pátou trefou v sezoně udržel žlutomodré barvy v čele tabulky.

Aktuální tabulka Gambrinus ligy

Šlágr víkendového programu byl od úvodního výkopu pouze stínem očekávané ofenzivní partie. Prvních pětačtyřicet minut se Na stínadlech odehrával taktický souboj, ve kterém měly navrch obě obrany, které se nedopouštěly výrazných chyb. Teplice se dlouho nedokázaly dostat do hry a prvních patnáct minut přenechaly iniciativu Jablonci, který se ale nedostal do výrazné příležitosti.

Domácím v první půli zcela vypadl střed zálohy, nakopávané míče odvracela bez potíží jablonecká obrana, do které se před výkopem znovu vrátil její pilíř Pavel Drsek. Avšak ani hosté se ve finální fázi nedokázali prosadit, jejich nadějné akce často končily zbrklým zakončením nebo nepřesnou přihrávkou. Jak Teplice, tak ani Jablonec nedokázaly využít ani další silné zbraně - standardní situace.

Tři minuty po změně stran ale využil své rychlosti teplický útočník Mahmutovič, který byl úspěšnější v souboji s Drskem a z vůbec první střely domácích dal vedoucí gól. Bosenský útočník napřáhl a z dvaceti metrů vyslal tvrdou střelu, která se od břevna odrazila do zad jabloneckého gólmana Špita a zamířila za brankovou čáru. Teplice byly při chuti a o deset minut později mohl Mahmutovič přidat druhý gól, jenže s jeho hlavičkou už neměl jablonecký brankář problém a míč zkrotil ve svých rukavicích.

Jablonec se po inkasované brance snažil natlačit před teplickou šestnáctku a dvacet minut před koncem se mohl dočkat i vyrovnání. Na centr z pravé strany si naběhl Vošahlík, ovšem z malého vápna nedokázal umístit hlavičku mezi tři tyče. V podobné pozici se ocitl o osm minut později po přihrávce Jarolíma také Lafata, ale ani on nedokázal přesně zamířit.

Teplice se v závěru zápasu spolehly na obranný blok na hranici velkého vápna, který úspěšně odolával jabloneckým atakům. Žlutomodří tak dovedli taktickou bitvu až do vítězného konce, v severočeském derby porazili Jablonec 1:0 a před svým soupeřem se v tabulce odpoutali na tříbodový rozdíl. Teplice navíc po čtrnácti ligových zápasech drží neporazitelnost.

FK Teplice - FK BAUMIT Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 48. Mahmutovič. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Hojsík. ŽK: Lukáš - Krejčí. Diváci: 6085.

FK Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Matula - Verbíř (46. Stožický), Klein, Vachoušek, Ljevakovič - Vondrášek (74. Kalivoda), Mahmutovič (90. Hesek). Trenér: Jiří Plíšek.
FK BAUMIT Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Huber, Čížek - Haurdič (73. Kovařík), Pavlík, M. Jarolím, Loučka - Lafata (79. Vukovič), Vošahlík. Trenér: František Komňacký.