Bohemians 1905 končili v devíti, ale Příbram udolali

Mužstvo Bohemians 1905 porazilo v nedělním utkání čtrnáctého ligového kola Příbram 1:0 a po šesti zápasech bez výhry se raduje z tříbodového zisku. Týmu kouče Pavla Hoftycha zajistil vítězství Jiří Kaufman, který se ve 32. minutě krásně trefil z přímého kopu.

Domácí celek Bohemians 1905 nevyhrál šest posledních zápasů, takže nastupoval pod velkým psychickým tlakem, protože se propadl až na 13. pozici. Zato hráči Příbrami byli po nečekaném domácím vítězství nad Slavií v poklidném středu tabulky.

Trenér Hoftych mocně toužil po ukončení nepříznivé série, proto nasadil do útoku Hartiga i Ibragimova, ale první šanci na otevření skóre měli hosté. Huňova hlavička však těsně minula pravou tyčku a centr zneškodnil gólman Sňozík. V dresu Bohemians 1905 hýřil aktivitou Kaufman. Ve 32. minutě byl Kaufman faulovaný a sám se postavil k rozehrání přímého kopu. Pravačkou pak trefil horní roh Krbečkovy brány.

Inkasovaná branka hosty nepřinutila k větší aktivitě. Hoftychův výběr měl časteji míč pod kontrolou, jenže v 67. minutě mu situaci ztížil nedisciplinovaný Hartig, který zezadu sejmul Šmejkala a musel předčasně do kabiny. Od té doby domácí odolávali nájezdům Příbrami, která však byla před Sňozíkem neškodná. Až v 86. minutě se po dalším hlavičkovém pokusu Huni dostal míč za Sňozíka, jenže Pražany zachránil na brankové čáře Nikl.

V hektickém závěru byl v nastaneném čase vyloučen další domácí hráč Kaufman, který stejně jako Hartig fauloval zezadu. Ovšem i bez svého jediného úspěného střelce fotbalisté Bohemians 1905 uhájili náskok a připsali si třetí výhru od návratu do nejvyšší soutěže.

Gambrinus liga, 14. kolo:

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 32. Kaufman. Rozhodčí: Kocián - Kordula, Pospíšil. ŽK: Róth, Rychlík, Hartig, Štohanzl, Pávek, Jindřišek - Videgla, Plašil, Krbeček, Huňa, Šmejkal. ČK: 67. Hartig, 90.+3 Kaufman. Diváci: 5428.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl, Kaufman, Pávek, Róth (75. Růžička) - Hartig, Ibragimov (46. Slezák, 90. Zelenka). Trenér: Pavel Hoftych.

Příbram: L. Krbeček - M. Plašil, J. Štochl, Šmejkal, Pleško - Klesa, Videgla (39. Rodriguez), Tarczal (61. Pilík), Hušbauer (71. Wágner), Nohýnek - Huňa. Trenér: Karol Marko.