Holenda zařídil Spartě důležité body ze Slovácka

Hráči pražské Sparty zvítězili v pondělním utkání 14. kola na hřišti Slovácka 1:0 a udrželi letošní neporazitelnost. Jedinou branku vstřelil v 50. minutě útočník Jan Holenda.

Sparta vyrukovala do zápasu s úspěšnou základní sestavou, která v Kluži vybojovala cenné vítězství v Evropské lize. Domácí kouč Matura tentokrát postavil na hrot ke Švancarovi brazilského záložníka Clebera. První poločas ale líbivou podívanou nenabídl. Sparta zahrozila pouze v úvodu, kdy Wilfried v dobré pozici minul bránu, další příležitost mu nabídl nepřesný Kubáň, ovšem ani tentokrát nemířil přesně.

Po čtvrthodině domácím fanouškům zatrnulo, protože po střetu s Kuckou zůstal na zemi Švancara a nevypadalo to s ním příliš dobře. Po dlouhém ošetření se ale autor pěti podzimních branek vrátil na hřiště. Podruhé na sebe Švancara upozornil v 34. minutě, kdy se zcela sám zřítil v pokutovém území ve snaze vybojovat pokutový kop, sudí Adam však jeho snažení ocenil žlutou kartou. Stejně dopadl také Cleber, který byl napomínán počtvrté v sezoně a příště bude Slovácku chybět.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a snažili se ohrozit Blažkovu bránu. Nejprve se probil do šestnáctky Švancara, ale jeho levačka pálila nad. Po něm napřáhl bez přípravy Zelenka, jenže slabá střela se nevešla ani mezi tři tyče. Ve své nejlepší herní pasáži Slovácko inkasovalo po souhře hostujících forvardů. Wilfried přiťukl míč ve vápně domácího celku Holendovi, který levačkou bez přípravy parádní trefou překonal marně zasahujícího gólmana Vaška.

Slovácko se po inkasované brance snažilo, ale Sparta si většinou s jeho pokusy bez problémů poradila. Blažka však vystrašil vlastní spoluhráč Řepka, který po centru Zelenka pálil hlavou těsně vedle. Čtvrt hodiny před koncem musel rozhodčí Adam hru přerušit, protože sparťanští příznivci odpálili ve svém sektoru dýmovnici a hřiště zahalila mlha. Ani přestávka ale domácím nepomohla, Slovácko ani v pětiminutovém nastavení nestihlo vyrovnat.

Gambrinus liga, 14. kolo:

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 50. Holenda. Rozhodčí: Adam - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Němčický, Švancara, Cleber, Vašek - Vacek, Kucka, Kušnír, Řepka. Diváci: 7122.

Slovácko: Vašek - Randa, Kordula, Němčický, Kubáň - Ondřejka, Zelenka (82. V. Valenta), Abrahám, Urbánek - Cleber (76. Smetana), Švancara. Trenér: Josef Mazura.

Sparta Praha: Blažek - Kušnír, R. Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Vacek (90. Kalouda), Kucka, Zeman (86. Hoheneder) - Wilfried (72. Kadlec), Holenda. Trenér: Jozef Chovanec.