Sparta na Letné s Budějovicemi potvrdila postup

Hráč Sparty vyhráli ve čtvrteční odvetě 4. kola Ondrášovka Cupu doma nad Českými Budějovicemi 1:0 a postupují do další fáze pohárové soutěže. Vítězný gól Pražanů vstřelil ve 23. minutě útočník Martin Jirouš.

Jozefu Chovancovi chyběla řada reprezentantů (Kušnír, Hubník, Pamić, Zeman, Kucka, Folprecht, Prudnikov), v základní jedenáctce se tudíž objevili někteří hráči, kteří dosud tolik příležitostí nedostávali. Na pravém beku se představil Martin Kuncl, na levém obranný univerzál Niklas Hoheneder. Pravou zálohu obsadil Marek Střeštík, do útoku se vedle Vaška Kadlece postavil Martin Jirouš.

Černobílí začali aktivně. Po Doležalově přímém kopu z levé strany hlavičkoval útočník Svátek několik decimetrů nad. Potom tempo hry upadlo, až na konci první čtvrthodiny zkoušel štěstí Šíma, jeho ráně ale citelně scházela přesnost. Sparta se k první vážnější akci dostala až po dvaadvaceti minutách a hned se měnilo skóre. Martin Jirouš se ve vápně dostal k odraženému míči a krásným volejem vymetl levou šibenici Křížkovy branky - 1:0. Brzy poté přesprintoval Václav Kadlec Hunala, jeho následný souboj s brankářem ale sudí jako faul neposoudil. České Budějovice trefily branku až deset minut před půlí, Svátkovu hlavičku bez potíží chytil Matúš Kozáčik. Blízko druhého gólu Sparty byl Luboš Kalouda, jeho ránu ale stačila českobudějovická defenziva zblokovat. Hlavička Niklase Hohenedera poté proletěla pár centimetrů nad břevnem. První půli Sparta vyhrála 1:0.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vystřídal Tomáše Řepku Martin Sus, Niklas Hoheneder se posunul na stopera. První ránu ve druhé půli poslal mezi tyče až po 25 minutách hry Luboš Kalouda, autor hattricku z prvního utkání ale pálil přímo doprostřed branky. Potom sudí Možíš přehlédl evidentní držení Denise Kovby v pokutovém území. Zvýšit náskok mohl i hlavičkář Hoheneder, Křížek byl ale připraven. Na druhé straně se stejně vedlo střídajícímu Ondráškovi. Daleko lépe vypadala Jasanského rána, kvůli které musel Matúš Kozáčik rychle na zem. Druhý zásah ACS mohl přidat Václav Kadlec, zastavil jej ale ofsajd. Igora Žofčáka zase vychytal Křížek. Sparta porazila České Budějovice 1:0 a postoupila do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu.

AC Sparta Praha - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 23. Jirouš. Rozhodčí: Možíš - Pelikán, Marek. ŽK: Žižka, Černák. Diváci: 1220. První zápas 5:0, postupuje Sparta.

Sparta: Kozáčik - Kuncl, Řepka (46. Sus), Hejda, Hoheneder - Střeštík (57. Žofčák), Kovba, Vacek, Kalouda - Jirouš (76. Holenda), Kadlec. Trenér Jozef Chovanec.

České Budějovice: Křížek - Leština, Hunal (56. Ondrášek), Žižka, Krob - Doležal, Černák, Riegel, Šíma - Stráský (81. Hudson), Svátek (46. Jasanský). Trenér Jaroslav Šilhavý.