Strahovské klání rozhodl v závěru zkušený Slezák

Hráči Kladna prohráli v sobotním zápase 15. kola v Praze na Strahově s týmem Bohemians 1905 1:2. Pražany poslal do vedení před poločasem po rohu obránce Cseh, v 86. minutě sice vyrovnal kladenský Zachariáš na 1:1, tři body ale slavili Pražané po trefě Slezáka v úplném závěru.

První šanci zápasu měli Středočeši v 6. minutě, ale nedošlo k ní po nějaké vypracované akci, spíš šlo o náhodu. Centrovaný míč totiž tečoval obránce Bohemians 1905 Marek Nikl a míč se otřel o břevno branky gólmana Sňozíka. Pražané odpověděli ranou Pávka, která ovšem byla také s tečí minula kladenskou branku. Oba celky měly i výhodu několika rohových kopů, ale nic z nich nevytěžily. Hosté byli nejblíže vedení po hlavičce Cseha, která prolétla nad břevnem.

Od 25. minuty se pak výraznějí začali prosazovat Středočeši, ale v koncovce jim kazil radost gólman Pražanů Sňozík. Ten zlikvidoval Mrázovu hlavičku k tyči po dlouhém autu Strnada, stejně jako ránu Klinky, který si zaběhl za obranu. Pak už byl dokonce jednou Sňozík překonán, ale po pokusu Mráze odkopl míč jeden z bránících hráčů Bohemians 1905.

Nakonec se fanoušci na Strahově branky dočkali už chvíli před půlí a padla do branky Kladna. Po rohovém kopu se prosadil obránce Bohemians 1905 Cseh.

Kladno se po pauze snažilo vymazat jednogólové manko, ale nadějný pokus Zoubeleho opět ukryl, byť s problémy, v rukavicích Sňozík. Aktivita Středočechů otvírala prostor pro akce útočníků vršovických "klokanů" a velmi nebezpečně vyhlížela zejména rána Škody. Kladenský gólman Pavlík, ale míč směřující pod břevno vytáhl mimo tyče. Pak měl středočeský tým kliku, když pro změnu branku minul pokus Hrdličky. Dvacet minut před koncem zakroutil míč směrem ke Sňozíkově brance Klinka, ale jelikož ráně chyběla razance, gólman "klokanů" hrozbu bez potíží zneškodnil.

Přesto Kladenští nakonec vyrovnali. V 86. minutě si na dlouhý pas naběhl útočník Michal Zachariáš, zpracoval si míč a prostřelil gólmana Sňozíka. Z bodu se ale nakonec Středočeši neradovali. V úplném závěru se dostal za jejich obranu střídající Dalibor Slezák a parádní ranou překonal kladenského brankáře Pavlíka, čímž rozhodl o výhře Bohemians 1905.

Gambrinus liga, 15. kolo:

SK Kladno - Bohemians 1905 1:2 (0:1)
Branky: 86. Zachariáš - 42. Cseh, 90+1. Slezák. Rozhodčí: Možíš - Mencl, Drastik. ŽK: Zoubele - Cseh, Róth. Diváci: 3122.

SK Kladno: Pavlík - Hajník, Gross, Procházka, Mráz - Holub (46. Tatanašvili), Strnad, Cigánek, Zoubele - Klinka, Zachariáš. Trenér Martin Hřídel.

Bohemians 1905: Sňozík - Cseh, Lukáš, Nikl, Hrdlička - Bartek, Dian, Pávek, Róth (75. Janek) - Škoda (70. Slezák), Ibragimov (87. Luděk Zelenka). Trenér Pavel Hoftych.