Sigma šesti góly zničila dosud neporažené Teplice

Tohle čekal málokdo. Gólovou kanonádu předvedl v rámci 15. kola Gambrinus ligy tým Olomouce, který deklasoval oslabeného lídra z Teplic vysoko 6:2. Severočeši si tak připsali první porážku v letošním ročníku. Dvěma vstřelenými góly se blýskli domácí Ordoš a Dreksa.

Dlouho se nevědělo, zda se utkání vůbec uskuteční. Obě mužstva se před střetnutím potýkala s velkou marodkou, přičemž hůře na tom byl lídr ze severu Čech. Teplický tým je totiž zužován virovými onemocněními, v jednom případě byla potvrzena prasečí chřipka.

Začátek střetnutí probíhal v podstatě podle aktuálního stavu obou celků. Teplice, ač vedoucí tým Gambrinus ligy, s oslabeným kádrem nenadělaly Olomouci, jež vyhrála poslední čtyři duely a nastřílela v nich třináct branek, mnoho potíží.

Hráči Sigmy byli od samotného úvodu výrazně aktivnější a soupeře do zakončení nepouštěli. Jen v první čtvrthodině měli Olomoučtí minimálně tři slibné příležitosti k otevření skóre, ve dvou z nich se octnul agilní Pavel Šultes, který jednou nechal vyniknout Grigara v brance hostujícího týmu a podruhé ji těsně minul.

Sigma však nakonec přece jen byla odměněna. A nutno říct, že po zásluze. Ve 24. minutě zakombinovali před vápnem Bajer s Šultesem, zmátli tak hostující obranu a druhý jmenovaný z pravé strany rozvlnil poprvé síť za Grigarovými zády. Neuběhly ani tři minuty a domácí tým vedl už o dvě branky. O navýšení skóre se postaral Michal Ordoš, který poslal míč střelou z první do protipohybu teplického brankáře.

Ve 40. minutě se fanoušci Olomouce radovali potřetí, když míč do sítě znovu dopravil Šultes. Regulerní branka však nakonec nemohla být uznána, protože pomezní rozhodčí chybně signalizoval ofsajd. Místo jednoznačného vedení přišla pro domácí studená sprcha. Z nenápadné akce snížil hlavou na 1:2 Aidin Mahmutovič po centru Merziče z pravé strany.

Góly padaly také ve druhé půli. V 52. minutě zvyšoval na 3:1 domácí Pavel Dreksa, který po centru Ordoše nasměroval hlavou míč přesně k tyči Grigarovy branky. Teplice ale po sedmi minutách dokázaly odpovědět gólem Martina Kleina. Ten po přímém kopu Vachouška rovněž hlavou nedal Lovásikovi šanci.

A ofenzivní galapředstavení pokračovalo i nadále. Po pěkné individuální akci Šultese padla čtvrtá branka domácího celku, o kterou se po odraženém míči postaral Ordoš. Další gól přidal deset minut před koncem Dreksa, který stejně jako Ordoš vstřelil svůj druhý gól v utkání. Janotka z pravé strany odcentroval a Dreksa pohotově pravačkou zakončil.

Ani stav 5:2 Olomouci nestačil. Unikajícího Šultese zastavil ve vápně nedovoleně brankář Grigar a sudí Paták nařídil pokutový kop. K němu se postavil Tomáš Janotka, který bez problémů proměnil. Olomouc tak zcela zaslouženě zvítězila nad lídrem tabulky z Teplic.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 6:2 (2:1)
Branky:
27. a 73. Ordoš, 52. a 80. Dreksa, 24. Šultes, 87. Janotka z pen. - 43. Mahmutovič, 59. Klein. Rozhodčí: Paták - Kordula, Pospíšil. ŽK: Rossi, Škerle - Petr Lukáš. Diváci: 3762.

Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej - Rossi, Hořava (78. Štěpán), Bajer - J. Petr (68. Vepřek), Ordoš (87. Nuc), Šultes. Trenér: Zdeněk Psotka.

Teplice: Grigar - Merzič, Petr Lukáš, Klein, Matula - Kalivoda (71. Elsamni), Stožický, Vachoušek, Gašparík (88. Pícha) - Vondrášek, Mahmutovič. Trenér: Jiří Plíšek.