Sparta vyhrála a dotáhla se na vedoucí Teplice

[b]Aktualizováno.[/b] V souboji dvou nejlepších ligových defenziv dominovali hráči Sparty, kteří porazili na Strahově Bohemians 1905 2:0. Po bezbrankovém prvním poločase se za Letenské trefili Holenda a Žofčák. Díky tříbodovému zisku se svěřenci Jozefa Chovance bodově dotáhli na lídra tabulky Teplice a přezimují na druhém místě.

elek Bohemians 1905 musel zvolit Strahov jako dočasnou domácí půdu kvůli tomu, že na stadionu ve Vršovicích nemá vyhřívaný trávník. V prvním poločase byl obraz hry poněkud jednotvárný. Sparta měla převahu, zelenobílí bránili, snažili se o protiútoky a pokoušeli si vytvořit standardní situace. Zápasu nechybělo tempo, ale postrádal hlavně více vzruchu před brankami a častější střelbu.

Za celý první poločas vznikly jen tři nebezpečněji zakončené akce. Střela sparťana Žofčáka však těsně minula branku, rána Holendy z otočky skončila ve skrumáži a ve 41. minutě měli velkou příležitost hráči Bohemians 1905. Z Dianova rohu výborně vystřelil hlavou záložník Pávek a brankář Blažek míč akrobatickým zákrokem vytlačil nad břevno.

Po přestávce hrál tým Bohemians 1905 aktivněji a velmi čile si počínal i početný tábor jejich fanoušků, jenž podporoval svůj tým pyrotechnikou a demolicí sedaček strahovského stadionu. Hráči Sparty získávali postupně více prostoru a mezi 60. a 64. minutou dvakrát skórovali. Žofčák nejprve naservíroval z pravé strany ideální přihrávku Holendovi, a ten přesně trefil k tyči, po chvíli Žofčák sám zvýšil na 2:0 nádhernou ranou pod břevno. Akci založil Kušnír centrem z trestného kopu ze středu hřiště až do velkého čtverce a Střeštík Žofčákovi balón přiklepl hlavou, prudká střela halfvolejem byla perlou utkání.

Tým Bohemians 1905 se sice snažil větší aktivitou při hře směrem dopředu zápas zvrátit, ale nedokázal si vytvořit žádnou gólovou šanci. Obrana Sparty, v níž ve stoperské dvojici hrál po přestávce místo zraněného Romana Hubníka Rakušan Niklas Hoheneder, pracovala naprosto spolehlivě. Dva góly naopak mohla dát Sparta, ale střelu Kušníra brankář zelenobílých vynikajícím zákrokem vyrazil a Holenda ve stoprocentní šanci hlavou z malého čtverce netrefil. Hosté vyhráli zcela zaslouženě, byli jednoznačně lepším mužstvem, zejména ve druhém poločase.

V 83. minutě se nebezpečně zaktivizoval kotel příznivců Sparty. Fanoušci prolomili ve svém sektoru zábrany a vnikli na tartanový ovál. S pořadateli musela jít do akce i policie a hasiči a zápas byl asi na tři minuty přerušen. Rozhodčí Damková, která pískala s přehledem dokonce pohrozila ukončením zápasu, ale nakonec se dohrálo relativně v klidu.

Bohemians 1905 - AC Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky:
60. Holenda, 64. Žofčák. Rozhodčí: Damková - Ubias, Slavík. ŽK: Lukáš, Ibragimov - R. Hubník. Diváci: 7153.

Bohemians 1905: Sňozík - Cseh, Pavel Lukáš, Nikl, Rychlík - Bartek (81. I. Hašek mladší), Dian, Pávek, Hrdlička (63. Janek) - Škoda (71. Slezák), Ibragimov. Trenér: Pavel Hoftych.

AC Sparta: Jaromír Blažek - Kušnír, R. Hubník (46. Hoheneder), Řepka, Pamič - Žofčák (86. V. Kadlec), Vacek, Hušek, Střeštík (78. Kalouda) - Wilfried, Holenda. Trenér: Jozef Chovanec.