Kroměříž porazila Hulín

První přípravné utkání Slavie Kroměříž se mělo odehrát v sobotu na umělé trávě v Hulíně. Jelikož hřiště na Spartaku bylo místy pod ledem, odehrálo se utkání za slunného odpoledne na kvalitně upravené ploše v Kroměříži.

Podle oficiálních stránek kroměřížského klubu chyběl trenérovi Spartaku Hulín Pospíšilovi pro tento zápas golman Štěpán, obránce Dunda, který je po operaci kolene a nemocný Zlámal s Volkem. V mužstvu se naopak objevil útočník Vávra ze Zlína a zkoušel se hráč z Morkovic Přecechtílek.

Slávistický kouč Lehkoživ měl na utkání k dispozici 22 hráčů, takže po prvním poločase vyběhla na plac nová jedenáctka. Začátek zápasu byl Spartak fotbalovější a přesnější v rozehrávce. Do první šance se dostal z boku Ševela, který se vrátil do mužstva po půlročním působení v Rakousku. Nastřelil ale pouze tyč Svobodovi brány. Po 15.min.se Hanáci osmělili a hned první šanci využili ke vstřelení vedoucí branky. Dorostenec David Handl ideálně uvolnil Janču a ten prostřelil bezmocného brankáře Janalíka 1:0. Pohledná druhá branka začala u Stojaníka, který přečetl rozehrávku Hulína, narazil si míč s Kutňákem a po ose Mazouch -Valášek zakončoval nechytatelně Hromek 2:0. Spartak do poločasu snížil Vávrou, který po centru trefil míč ideálně hlavou k tyči 2:1. Další branky v prvním poločase už nepadly, i když oba soupeři měli k brankám blízko.

Ve druhém poločase došlo u HS ke změně v sestavě. Nastoupila druhá jedenáctka, která si tolik šancí nevytvořila, zato soupeře fyzicky přehrávala. V poslední minutě hrací doby Trnčák čistě sebral míč obránci Hulína Číhalovi a jeho následná přihrávka na Mašleje znamenala třetí branku v síti Spartaku 3:1.

"Utkání splnilo svůj účel. Na to, že to bylo první utkání byla hra poměrně rychlá. Z naší strany jsme měli na můj vkus ale hodně zkažených přihrávek, což musíme zlepšit," okomentoval na webových stránkách trenér Lehkoživ hru Slávie. Ze strany Hulína se líbil střed zálohy, zkušený Ševela a Laciga.
Možná přijde na jednání a jednoho ze dvou jmenovaných hráčů uvidíme v dresu HS. Ze strany Slávie byla lepší produktivita v zakončení, překvapili hrou i oba dorostenci Budín a David Handl a brankáři, kteří v obou poločasech předvedli spolehlivé výkony.

SK HS Kroměříž - Spartak Hulín 3:1