Slavia v generálce remizovala s lídrem druhé ligy

Jen remízu 1:1 uhráli fotbalisté Slavie Praha v posledním přípravném zápase před startem jarní sezony proti vedoucímu týmu druhé ligy Ústím nad Labem. Hosté vedli na Strahově od 22. minuty po brance Jindráčka, deset minut po přestávce vyrovnal Šenkeřík.

Do středu slávistické obrany poslal kouč Karel Jarolím Kopice s Trappem, protože Vomáčka má zlomený kotník a bude k dispozici nejdříve začátkem dubna. Do první šance se dostal Vlček, zkoušel obstřelit Porcala, ale ten jeho pokus vyrazil nohou. Prakticky z protiútoku utekl po levé straně Jindráček, sám před gólmanem Seneckým nezaváhal a poslal míč křížnou ránou pod břevno.

V červenobílém dresu byl opět aktivní Grajciar, jehož zblokovaná rána letěla k tyči, ovšem Porcal ji s velkým vypětím vyrazil na rohový kop. Grajciarův další pokus před přestávkou šel těsně vedle pravé tyče.

Po změně stran vystřídal Šenkeřík mladého Ivanovského a ofenzivu Slavie hodně oživil. V 55. minutě nejprve po centru Vlčka vyrazil nový muž v ústecké brance Novák pokus Grajciara a následnou střelu nasměroval do sítě Šenkeřík. V 69. mohl Grajciar strhnout výhru na stranu Slavie, ale ústecký brankář jeho ránu vyrazil. Slavia měla i další šance, ale stejně jako v minulém zápasu proti Hradci Králové byla v zakončení nerozhodná.