Mladá Boleslav v přípravě zdolala Liberec

V generálce na jarní část Gambrinus ligy zdolali hráči Mladé Boleslavi tým Liberce 1:0. Utkání, které se hrálo na Městském stadionu v Mladé Boleslavi, rozhodl domácí útočník Marek Kulič.

Středočeši postrádali na hřišti stopera Adriana Rolka a záložníka Mendyho. Oba hráči mají z podzimu karetní trest a v úvodním mistrovském zápase budou svému mužstvu chybět. Liberecký kouč Josef Petřík nemohl využít služeb zraněného gólmana Zicha, záložníka Lišky a zkušeného obránce Holeňáka. Na lavičce náhradníků zůstal také Vácha, který nemůže v prvních dvou utkáních nastoupit.

Již v 7. minutě musel trenér Slovanu stáhnout z hrací plochy kvůli zranění Jana Nezmara, jehož nahradil Smetana. Duel rozhodl Marek Kulič, jenž ve 33. minutě přelstil přízemní střelou gólmana Hauzra.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka:
33. Kulič. Rozhodčí: L. Kovařík - T. Kovařík, Koval. ŽK: Dejmek, Dočkal. Diváci: 450.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (66. Janíček), Procházka, Kúdela, Hrdlička - Zahustel (59. Táborský), Sylvestre (75. Sedláček), Opiela, Poláček - Kulič (33. Bořil), Chramosta (46. Tafat).
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Kelič, Radek Dejmek (46. Polák), Vulin (46. Janů) - Frejlach, Papoušek (81. Čorič), Gecov, Dočkal - Nezmar (7. Smetana), Kerič (46. Vácha, 85. Radek Dejmek).