Alespoň kůň udělal Fergusonovi radost

Příliš radosti nezažívá v posledních dnech kouč fotbalistů Manchesteru United Alex Ferguson. Jeho svěřenci o víkendu prohráli klíčovou ligovou bitvu s Chelsea a ve středu je navíc Bayern Mnichov vyřadil z Ligy mistrů. Náladu mu tak spravil až výkon jeho koně What A Friend, který vyhrál jeden z velkých liverpoolských dostihů.

Na závodišti v Aintree se koná o víkendu slavná Velká národní, seriál rámcových dostihů odstartoval už dnes. A jeden z nich, Totesport Bowl Chase, se stal kořistí sedmiletého koně, jehož spolumajitelem je Ferguson.

"Vlastním mnoho vítězných koní, ale vyhrát takový závod je fantastické," prohlásil slavný trenér, který po závodě na tribuně skákal radostí. Vítězství bylo ohodnoceno částkou 85 tisíc liber.

Ferguson není v dostihovém sportu žádným nováčkem. V roce 2002 dokonce jeho kůň Rock of Gibraltar vyhrál rekordních sedm dostihů první kategorie za sebou.

K nešťastnému čtvrtfinále s Bayernem, které sice anglický tým vyhrál 3:2, ale na postup to nestačilo, se už Ferguson vracet nechtěl. "Každý den je jiný. Nikdo včera neumřel, a to je důležité. Život je prostě takový," dodal.