Ujfaluši nedohrál, nedařilo se ani Jarošíkovi

Ve Španělsku směřoval veškerý zájem k sobotnímu El Clásicu, ve kterém Real podlehl Barceloně 0:2 a zároveň jí přenechal první místo v tabulce. Primera División ale v rámci 31. kolo nabídla i jiné zajímavé zápasy, v boji o pohárové příčky přehrála Mallorka Valencii 3:2. Kvůli červené kartě nedohrál utkání proti Espaňolu Tomáš Ujfaluši z Atlética.

Barcelona potvrdila svou famózní formu a po postupu do semifinále Ligy mistrů už kraluje i španělskému fotbalu. Na Santiago Bernabéu poslal Katalánce do vedení po půlhodině hry Lionel Messi, který vstřelil svou 27. trefu. Real navíc ve druhé půli po další geniální přihrávce Xaviho inkasoval podruhé z kopačky Pedra.

Na důležité vítězství dosáhla také Mallorka, která na svém hřišti přivítala třetí Valencii. Domácí začali skvěle a po dvaadvaceti minutách vedli o dvě branky. Na začátku druhé půle snížil Alba, jenže v 63. minutě si dal vlastní gól Fernandes. V závěrečném tlaku se Netopýrům podařilo snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnat ale nikoliv. Svěřenci kouče Manzana tak po výhře 3:2 udrželi čtvrtou pozici a na Valencii ztrácí pět bodů.

Krizí prochází v současnosti mužstvo La Coruni, které šlo do utkání se sestupem ohroženým Santanderem s vědomím, že předchozí čtyři duely prohrálo. Deportivo si to vzalo k srdci a začalo skvěle, už v první minutě se trefil Riki. Nicméně tří bodů se domácí stejně nedočkali, protože šest minut před koncem srovnal Moral. La Coruňa tak klesla až na 9. místo.

Naopak pouhé tři body ztrácí po 31. kole na čtvrtou příčku Bilbao, které i ve druhém domácím utkání v řadě nastřílelo soupeři čtyři góly, tentokráte to odnesla Almería. Athletic zůstal na šestém místě a bude bojovat o pozice zaručující start v evropských pohárech.

Atléticu se v letošním ročníku nedaří na hřištích soupeřů. Svěřenci kouče Florese to dokazují zejména v posledních zápasech, po výprasku 1:4 na Mallorce a následné prohře na půdě Realu Madrid si odvezli vysokou prohru také z Barcelony. Domácí Espaňol nasázel za záda gólmana De Gey ve druhé půli tři góly a zvítězil hladce 3:0. Utkání nedohrál Tomáš Ujfaluši, který byl v závěru utkání vyloučen.

Nedařilo se ani druhému českému zástupci ve španělské lize. Jiří Jarošík ve službách Zaragozy sice odehrál celé utkání, ovšem ani on nezabránil prohře svého týmu 0:2 v Pamploně. Osasunu poslal do vedení už po dvou minutách Aranda, v závěru pak skóroval i střídající Vadócz.