Varnsdorfu se čelo tabulky vzdaluje

Fotbalisté liberecké rezervy vybojovali dnes dopoledne doma na Městském stadionu veledůležité tři body proti silnému Varnsdorfu. Svěřenci trenéra Vodičky tak rázem poskočili na 8. místo, naopak Varnsdorfu se čelo tabulky oddálilo.

Přední tým tabulky třetí ligy Varnsdorf šokoval domácí už po 20 vteřinách zápasu, kdy po centru Hozdy s přehledem z 10 metrů zakončil nekrytý Chod - 0:1.
Hosté pak byli lepší, domácí gólman Kovář musel ve 25. minutě likvidovat nebezpečný dalekonosný pokus, při němž se nepříjemně zranil. Přesto po chvilce ošetření mohl pokračovat ve hře.
Varnsdorfští měli poté ještě dvě šance, které nezužitkovali. V nastaveném čase prvního poločasu udeřilo na straně liberecké rezervy. Krystan zahrával ze strany trestný kop, střílený centr exliberecký gólman Macháček podcenil a míč zaplul pod břevno - 1:1.

Po změně stran předvedl v 60. minutě výborný zákrok Kovář po hlavičce Čemby a po chvíli si poradil i s dělovkou Choda z úhlu. S přibývajícím časem se ale karta obrátila a mnohem nebezpečnější začali být Liberečtí.
Dvě obrovské šance Čoriče a Lišky ještě zneškodnil Macháček, ale v 83. minutě už se domácí prosadili. Po rohovém kopu hlavičkoval Rehák, Macháček vyrazil balón na tyč a Vojta pohotově zajistil Slovanu tři body - 2:1.
V nastaveném čase se pak ještě blýskl brankář Liberce, jenž bravurně vytáhl hlavičku Čemby.

Trenér juniorky Liberce Jaroslav Vodička zhodnotil utkání na libereckém webu takto:
„Utkání ovlivnila naše nekoncentrovanost v první minutě, takhle rychle dostat gól se prostě nesmí stávat. Varnsdorf poté potvrzoval, že je velice kvalitním týmem, asi nejlepší soupeř, se kterým jsme na jaře hráli. To se projevilo hlavně v prvním poločase, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Ve druhé půli už jsme byli podle mě lepší a zaslouženě jsme dovedli zápas do vítězného konce.“

Slovan Liberec B - Varnsdorf 2 : 1