Inter neslaví. Zatím. Římské AS spasil Totti

To by nebyla Itálie, aby nebylo horko. V neděli v 15:00 měly výkop všechny zápasy předposledního kola italské Serie A. A karty byly rozdány jasně: jen výhra mohla AS Řím udržet v naději, že může získat titul. A čekat co na to Inter.

Aktuální kolo a tabulka Serie A

Jenže na Stadio Olimpico se AS ne a ne trefit, až se to povedlo hostujícímu Cagliari v 73. minutě, jmenovitě Lazzarimu. V tu dobu Inter vedl a vypadalo vše jasně.

Jenže v 79. minutě načal poslední římskou desetiminutovku naděje Totti přesnou trefou, aby v 83. minutě ten samý hráč proměnil penaltu - 2:1.

To na milánském stadionu Giuseppe Meazzy si šel Inter za výhrou relativně v pohodě. Nejprve si jak Inter tak Chievo daly po vlastňáku, přesto šli domácí do kabin s bezpečným vedením 3:1. Navíc Balotelli v 51. minutě rozvlnil síť soupeřovy branky počtvrté.

Jenže 60. a 74. minuta patřila hostům, kteří snížili na 3:4 Granochem a Pellissierem. Inter naštěstí ze svého pohledu se závěrečným hvizdem v této přestřelce uspěl a splnil úkol. S oslavou titulu se ovšem v Itálii musí počkat do příštího víkendu.

Zápas mezi Janovem a AC Milán se hrál před prázdnými tribunami, jelikož představitelé města se obávali násilností. Původně měli příznivci Milána dorazit do Janova poprvé od incidentu mezi oběma skupinami fanoušků před 15 lety, při kterém byl zabit janovský příznivec, radní však na poslední chvíli vydali zákaz. Objevily se totiž anonymní hrozby možnou odplatou.

Prázdné ochozy domácím ale nevadily a zásluhou Sculliho vyhráli 1:0. AC Milán si tak zahrával s možnou ztrátou třetí příčky, znamenající přímý postup do Ligy mistrů, ovšem Sampdoria jeho zaváhání nevyužila a sama jen remizovala 1:1 s Palermem.

Přitom janovský celek vedl po penaltě Pazziniho, ovšem Miccoli rovněž z pokutového srovnal a udržel Palermo ve hře o čtvrté místo pro Ligu mistrů. K tomu však potřebuje v závěrečném kole vyhrát nad Bergamem a doufat, že Sampdoria podlehne Neapoli.

Ta již má jistou účast v Evropské lize, jelikož Juventus doma senzačně podlehl Parmě 2:3 a na sedmém místě ztrácí již čtyři body. V příštím ročníku tak bude bez evropských pohárů, čímž korunoval nepovedenou sezonu.

Rozhodlo se také o posledním sestupujícím, kterým se stalo Bergamo. To prohrálo 0:2 v Neapoli, naopak Boloňa remizovala 1:1 s Catanií a definitivně se zachránila.

Nejlepší střelec soutěže Di Natale pomohl dvěma góly Udine k remíze 3:3 s Bari a 28. gólem sezony si upevnil vedení v tabulce.