Co všechno přineslo druholigové kolo?

Druholigový finiš slibuje vskutku zajímavou podívanou. Tři kola před koncem soutěže potřebují hráči Hradce Králové bod k postupové definitivě bod, druhému Ústí tři. Na chvostu tabulky už je kompletně odehraném 27. kole naopak jasno o prvním sestupujícím. Jím jsou podle předpokladu Vítkovice. Zbývající černý Petr zůstane s největší pravděpodobností v rukách momentálně čtrnácté Čáslavi nebo předposlední Sparty B. Oba soupeře dělí v tabulce jediný bod.

Most - Hradec Králové 1:1 (0:0)

Fotbalisté Hradce Králové jsou už skutečně jen malý kousek od definitivní jistoty postupu do nejvyšší soutěže. V Mostě sice jen remizovali, ale díky opětovnému zaváhání Zlína už jim chybí získat jenom bod. Lídr druhé ligy se na hřišti Mostu příliš nezaskvěl. V 69. minutě ale prošel do pokutového území hostující Rezek a jeho střelu usměrnil špičkou do sítě Hochmeister. Aktivnější domácí vyrovnali po akci Jendruščáka, jenž zatáhl míč po levé straně a našel volného Hofmanna, který gólovou střelou sebral Východočechům postupové oslavy z plachet. Hradečtí si tak budou muset počkat do dalšího druholigového kola.

Opava - Hlučín 0:1 (0:0)

Fotbalisté Opavy si už třetí prohrou v řadě notně zkomplikovali stávající situaci v tabulce a naplno se přihlásili o holé přežití v letošním ročníku druhé ligy. Hlučín si totiž ze Slezska odvezl všechny body za nejtěsnější možné vítězství 1:0. Tím pádem se na svěřence trenéra Horáka nováček soutěže zcela bodově dotáhl. Oba týmy tak mají k dobru na momentálně sestupující Spartu B čtyři body. O výhře rozhodli hosté v 69. minutě, kdy na Bogdaňův centr si za obranu naběhl Hošek a nedal Novákovi šanci.

Dukla Praha - Zlín 3:2 (2:1)

Zlín, který v minulém týdnu k soutěžnímu zápasu nenastoupil, kvůli epidemii v kádru, si v Praze žádný bod nepřipsal. Exligovému týmu se tak ještě více vzdálila druhá příčka. Aktuálně na ni svěřenci trenéra Mináře ztrácejí devět bodů, mají ale ještě zápas k dobru. Hostující kouč na Dukle překvapil nasazením gólmana Tobolíka, jenž si tak odbyl debut ve druhé nejvyšší soutěži. Mladý brankář lovil míč poprvé ze sítě po osmnácti minutách, kdy ho ranou do šibenice ze 30 metrů překonal Petr Malý. Domácí po poločase vedli o branku, dvanáct minut před koncem navýšil vedení Chigou, pak sice Žůrek snížil, ale to bylo ze strany Zlíňanů vše.

Čáslav - Jihlava 0:3 (0:1)

O druhém sestupujícím do nižší soutěže se s největší pravděpodobností rozhodne mezi momentálně patnáctou rezervou pražské Sparty a o místo výš nacházející se Čáslaví. Středočeši totiž doma podlehli Jihlavě vysoko 3:0 a dál mají k dobru na juniorku Pražanů v boji o setrvání v soutěži pouhý bod. První branka padla ve 24. minutě, kdy se trefil Görner. Konec bodovým nadějím učinil v 74. a v nastaveném čase jihlavský forvard Simr, jenž vstřelil dvě branky. Hosté tak nepoznali hořkost porážky v desátém utkání za sebou a už 527 minut nedostal gól.

Sparta B - Ústí nad Labem 1:2 (1:1)

Fotbalisté Ústí nad Labem zvládli utkání proti rezervě pražské Sparty na výbornou a tři kola před koncem soutěže mají nahráno na třetí Zlín devět bodů. Ten má ale zápas k dobru. Hosty posla do vedení devět minut před koncem poločasu hlavičkou Volek, v nastavení vyrovnal Putz, a to po přímém kopu Belaida. Rozhodující úder zasadil domácím mladíkům do vazu znovu Volek, který se 29. minut před koncem prosadil křížnou střelou na zadní tyč Mokrohajského brány.

Třinec - Vlašim 2:1 (1:0)

Severomoravané ve svém domácím zápase dokázali vybojovat těsným výsledkem výhru 2:1 nad nováčkem soutěže z Vlašimi a po víkendu se posunul před něj i trápící se Sokolov až na sedmou pozici. Třinečtí také přerušili nelichotivou sérii dvou porážek v řadě. Domácí otevřeli skóre ve 14. minutě, kdy Joukl přihrál na hranici šestnáctky Onuchukwuovi, jenž tvrdou střelou do pravého horního rohu branky překonal gólmana Tomu. Zahraniční akvizice ve službách Třince Onuchukvu, se prosadil znovu, když zvýšil čtvrt hodiny před koncem svým sedmým gólem v sezoně na 2:0. Hned vzápětí se dočkala gólu i Vlašim, když po centru skóroval do prázdné branky Süsser.

Sokolov - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)

První zápas kouče Veselého na lavičce Žižkova v roli hlavního kouče dopadl vítězně. Vedení Pražanů v týdnu odvolalo dosavadního trenéra Petrželu a jeho nástupce ve funkci potvrdil, že nové koště opravdu dobře mete. Podzimní zápas v lize i poháru vyzněl lépe pro hosty, a tak domácí chtěli uspět o to více a dařilo se jim to. Ve 22. minutě otevřel skóre Vaněček, jenž utekl po levém křídle a technickou střelou obhodil vybíhajícího Hrušku. Sedm minut po pauze odcentroval Martan, Kalod zblízka trefil jen tyč, ale odražený míč poslal z první do sítě Zengue. Hra se poté vyrovnala a bojovalo se hlavně ve středu hřiště. Osm minut před koncem strhl vedení na stranu hostí Kalod, jenž se po centru z levé strany hlavou nemýlil.

Vítkovice - Karviná 1:1 (1:0)

Vítkovice nedosáhly na třetí vítězství v této sezoně, a proto se po 14 letech poroučí z 2. ligy. Tři kola před koncem totiž ztrácejí na 14. Čáslav deset bodů. V regionálním derby přitom šel domácí celek šest minut před pauzou po přesné hlavičce Reinberka do vedení. Aktivita na kopačkách Vítkovickým vydržela něco málo přes hodinu. Pak se ke střele z dálky odhodlal Kostoláni a vyrovnal. Tím pádem zpečetil osud souboru kolem kouče Vlka.